ראשי / יצירה / חייקו / חייקו – פוקימון התחלתי נחשף!

חייקו – פוקימון התחלתי נחשף!

חג שמח אנשים!
לכבוד חג הפסח, החלטתי להציג בפניכם פוקימון התחלתי.

אך לפני כן, הנה סבב השאלות הקבוע:

אריאל – כן, אתה יכול לקרוא ספר ולשדוד בנק בדיוק כמו שאש קטצ'אם יכול לטעון את הפלאפון שלו עם פיקאצ'ו או לאכול המבורגר עם טאורוס. הכל תלוי בגבולות אותן אתה מציב לעולם הפוקימון שלך. לשלי אין גבולות, כי הוא לא קיים. את בחירות הפוקימונים שלי אני עושה לפי דברים שנמצאים מסביבי, דברים שהייתי רוצה לראות בפוקימון ודברים שאני מחפש לראות שלא עשו. לבחורה שזרקה אותי קוראים לה מיטל :/

צ'ארבלאסטזאור – לך תדע, אם הדור הזה לא יספק אותי, אולי יבוא דור שני. כמו שרשמתי אני מצייר את הפייקים שלי בשיעורים בעיקר כשמשעמם לי. בקרוב אני מתחיל תואר של ארבע שנים. אלוהים יודע כמה פייקים יוולדו בזמן הזה!

torfernleon X – בתקופה שציירתי את החידושים האלו נהר איילון היה מוצף, אז לא ניסינו. אבל אתה מוזמן לתפוס אותם ולקחת אותם לסיבוב ניסוי 😛

קאי בלה – כן, יש סוג מתקפה של קורי רשת. המתקפה שלי היא למעשה וריאציה שלה שרק וירדר יכול לבצע.

דבר אחרון שאני רוצה לשאול: אני שם לב שאתם טיפה מעוותים את השמות. זה לא מפריע לי כי הם גם ככה מוזרים, אבל חשבתי שאולי אני אתחיל לכתוב את השמות באנגלית לפי ההגייה שאני התכוונתי כדי למנוע בלבול. אז השאלה היא האם הייתם מעדיפים את המצב החדש או שאתם רוצים להשאיר את זה כמו שזה להנאתכם? אני בעד בכל מקרה 🙂

מתחילים!

– – – – –

פוקימון מספר 7 – דוזי / Duzy

http://pocketmonsters.co.il/wp-content/uploads/2013/04/1.jpg

דוזי הוא פוקימון המים ההתחלתי שהפרופסור במחוז חייקו ייתן לכם במידה ותבחרו בו מתוך שלושה פוקימונים. דוזי הוא פוקימון מדוזה ולכן הוא מקוטלג לשני סוגים: רעל ומים. הוא חמוד למראה, על ראשון מעין כובע מלא בזרועות קטנות שתפקידן לתפוס עשבים בים ולהזין את גופו, אך הדבר יוצר גם מראה חמוד של ג'מייקני קטן כחול עם כתמים סגולים וורודים על גופו. פוקימון כמו דוזי שמנסה להיות ידידותי יעדיף לעשות זאת מרחוק כי המגע שלו ארסי, וגרוע מכך, משתחרר אוטומטית כאשר הוא במים.

המתקפה המיוחדת שלו נקראת "בועת פתע" – בתחילת כל קרב, דוזי משחרר בועה רעילה שמכילה את שני סוגי הרעל שלו אל האוויר ומיד הופכת בלתי נראית. אם היא פוגעת ביריב, הוא אוטומטית מורעל, מאבד חיים בהדרגה ומשותק לחלק ניכר של הקרב.

הוא קטן, חמקמק, שחיין מצוין, ונאמן למאמן שיתפוס אותו אולי מעבר למה שהוא אמור. גם למאמן שלא מתייחס אליו טוב במיוחד. דוזי מכיל 2 סוגי רעל שונים. יש לו רעל משתק ורעל פוצע, דבר שדורש אימון שליטה מסיבי, אך עוזר מאוד בארסנל של הפוקימון הקטן הזה ומאוד מסוכן ליריבים ברגע שדוזי מצליח להשתלט עליהם.

דוזי מתפתח כאשר תהליך כימי בגופו מאפשר לו לפתח סוג רעל שלישי – הנוגדן! כאשר גופו מצליח לפתח רעל מבטל, זה הסימן שהוא מגיע לשליטה מלאה ברעלים שבגופו ובצורה ולמעשה מבטל את היכולת הפאסיבית שלו לשחרר רעלים אוטומטית.

– – – – –

פוקימון מספר 8 – סטאז'ו / Stazhu

http://pocketmonsters.co.il/wp-content/uploads/2013/04/2.jpg

כשפוקימון זה מתפתח, הוא גובה גובה במקצת, גופו נעשה כהה יותר, הכתמים שעל גופו גדלים ומכילים יותר רעל מבעבר, על הכובע שעל ראשו גדלים מחטים קטנים כך גם על קצות ידיו. כעת סטאז'ו גדול ושולט בצורה מלאה ברעלים. המחטים הם הדרך בה הוא משיג את השליטה הזאת, ובאמצעותם הוא מעביר אותם אל היריב, בין אם זה במגע, או יריות קצרות של החומר דרך המחטים בלחץ גבוה אל עבר היריב.

לעומת השינויים הרבים שנגרמו לדוזי מאז הפתחותו, כמו למשל אובדן של שני ידיים ותוספת של שני רגליים, האופי שלו לא שונה מאוד. הפוקימון שמולכם עדיין ידידותי, עדיין נאמן במיוחד ובנוסף הוא גם חסין מרעלים שמשתחררים בטעות. אך בשונה מההתפתחות הקודמת שלו, פוקימון זה אוהב עצמאות.  הוא אומנם יהיה נאמן למאמן שלו כל עוד יש ביניהם את הקשר הזה, אבל הוא לפעמים לא יקשיב למאמן שלו בעת הקרב, ולפעמים הוא יצטרך להיות משוחרר בסביבת טבע כלשהי למשך כמה זמן כדי להתרענן. ככל שהוא יותר בטבע, כך הוא יהיה קשוב יותר למאמן שלו בעת הקרבות.

המתקפה המיוחדת של סטאז'ו היא "צרור רעיל"  – במתקפה זו הוא קופץ באוויר, לוקח תנופה ומסתובב במהירות רבה ותוך כדי כך הוא משחרר רעלים משני הסוגים הפוגעים מכל מחט בגופו בקצב מהיר במיוחד למשך כמה שניות. כל פגיעה היא ממש כואבת, וכל פגיעה של סוג רעל גורמת להשפעת לוואי שלו במאה אחוז! אך לאחר ביצוע המתקפה, הפוקימון נעשה עייף ומבולבל לסיבובים הבאים! בעיקר בגלל הסיבוב ואובדן הנוזלים הגופניים שהכרחיים לו על מנת להלחם.

כאומר סטאז'ו הוא פוקימון עצמאי וברגע שתינתן לו עצמאות – הוא יקשיב למאמן שלו יותר. אבל סטאז'ו מתפתח בדרך יוצאת דופן שעובדת ב95% מהמקרים –  על המאמן שאיתו לא לתת לו עצמאות! מנוחה של כמה ימים קוטעת מומנטום מסויים שגורם לפוקימון זה להתפתח. דבר זה יוצר דילמה, מצד אחד הפוקימון יכול להיות קשוב ולא מפותח, או מפותח ולא קשוב. אז מאמנים שרוצים לתפוס את הפוקימון הזה צריכים להיות מוכנים לתרחיש הזה.

– – – – –

פוקימון מספר 9 – פוינטראל / Pointral

http://pocketmonsters.co.il/wp-content/uploads/2013/04/3.jpg

בהתפתחות האחרונה, הכתמים של הפוקימון נעלמים כולם,  הוא מצמיח זוג ידיים נוסף, רגל נוספת, המחטים שעל גופו גדלים ומתווספים לשניים שיוצאים מאפו ובזקנו. ששת המחטים הענקיות שצצות בגבו ובכתפיו מעבירות רעל בצורה אפילו יותר אפקטיבית ממחטים רפואיות. הצד השני של ההתפתחות שלו מביאה שינוי של 180 מעלות. פוקימון זה הוא קשה אופי, עדיין נאמן, אך דורש מהמאמן שלו להוכיח את כוחו ואת השליטה שלו על מנת שיקשיב לו, דבר שדורש הרבה מאמץ והרבה קרבות נטולי שליטה. בגלל קושי זה, הרבה מאמנים מוותרים על האופציה לפתח את סטאז'ו, וגם כאלה שמצליחים לא תמיד שומרים על פוינטראל איתם ומעדיפים לשחרר אותו בטבע.

המתקפה המיוחדת שלו נקראת "רעל זיקית" – שני הקוצים שגדלים מאפו הם למעשה חיישנים בעלי אפשרות קליטה של אלמנטים. בזמן קרב, ואפילו לפניו, פוינטראל יכול להיות מותקף במתקפה מסויימת, ולפתח רעל תוך שניות שאפקטיבי מאוד נגד המתקפה אותה הוא קלט! לדוגמא: אם במהלך הקרב פוינטראל הותקף על ידי עלי תער, אז פוינטראל מפתח רעל מיוחד שישפיע מאוד נגד פוקימוני עשב! למעשה המתקפה היא אפקטיבית נגד כל סוג פוקימון מולו הוא מתמודד!

פוקימון זה הוא השלב ההתפתחות הסופי של הסדרה הנהדרת הזאת שכל מאמן מתחיל במחוז חייקו יכול לבחור, אבל לאו דווקא בוחר להשאיר בשיישיה שלו.

– – – – –

לסיכומו של עניין:

פוקימון מספר 7: דוזי (Duzy) / סוג: מים ורעל / התקפה מיוחדת: בועת פתע / התפתחות: שליטה ברעלים ולמידת ייצור נוגדן.

פוקימון מספר 8: סטאז'ו (Stazhu) / סוג: מים ורעל / התקפה מיוחדת: צרור רעיל / התפתחות: רצף נצחונות מסיבי בקרבות ושלילת עצמאות.

פוקימון מספר 9: פוינטראל (Pointral) / סוג: מים ורעל / התקפה מיוחדת: רעל זיקית, התפתחות: אין.

מקווה שההתחלתי זה ענה על הציפיות שלכם!

אני מאוד אוהב לקרוא את התגובות, השאלות והדיונים שלכם, כך שאם תהיה הענות טובה, נניח 20 תגובות, אז הפייק הבא יהיה של אחד מהפוקימונים האגדיים! ואם היא תהיה הענות מצוינת, נניח 30+תגובות, אז בנוסף לפוקימון האגדי אצרף לכם צ'ופר אינטראקטיבי מיוחד 🙂

שיהיה לכם חג כשר ושמח,
ועד הפעם הבאה, תיזהרו שדוזי לא ירטיב לכם את המצות ברעלים 😛
יהודה – יוצר פרויקט חייקו

14 תגובות

 1. Hit Man

  לפני שאקרא ואגיב כמו שצריך, יש לי שאלה: מה אתה חושב על הפרויקט של אנסטסיה? והאם אתה רואה את היצירה שלה בתור איום או בתור גאווה על כך שהיא ממשיכה את דרכך?

 2. וואו אלה פוקימונים מגניבים

 3. פוקימון התחלתי חזק וקול ממש יפה!

 4. רק עכשיו שמתי לב שיש שינויים בין העניים של הציור המקורי לבין של החידוש אצל הפיתוח האחרון תיראו

 5. מגניב!

 6. אווו…הוא ממש טוב!
  בעיה אחת יש לי לגבי סטז'ו…נתת צת דילמה מסובכת מידי לפוקימון התחלתי לא?!
  אבל בכל זאת אהבתי את זה!
  למרות אני שונא מדוזות…
  בבלבול,
  kai

 7. והיטמן,אני לא חושב שיהודה צריך לחשוב משהו לגבי הפרויקט של אנסטסיה…היא לא ממשיכה את דרכו או מאיימת עליו בשום אופן…אלה פרויקטים שונים לגמרי עם בסיס דומה
  בבסיסיות,
  kai

 8. אני בוחר אותך!

 9. הוא כבר שני סוגים בהתחלה יחודי

 10. אני חייב לומר שאיכזב אותי כל עניין התגובות המועטות והעניין היורד בחידושים.. אני רציתי להמשיך לצ'פר אבל כל עוד אני לא רואה עניין- אני לא רואה סיבה להמשיך…

 11. לאאאא יהודה תמשיך

 12. הכי אהבתי את הראשון

 13. מגעיל איך הם יהיו פוקימונים אמיתיים?

 14. אתה תמשיך לצייר עוד התחלתיים של חייקו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.