ראשי / כתבות / אוהד: פנייה לאוהבי פוקימון באשר הם!

אוהד: פנייה לאוהבי פוקימון באשר הם!

אין הרבה אוהדי פוקימון בארץ, את זה כולנו יודעים. במקרה הטוב, אם נשאל כמה מאות של אנשים, נמצא כמה בודדים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא פוקימון וזה במקרה הטוב. אני פונה בזאת לכל מי שאוהב את המוצר הזה שנקרא פוקימון לקרוא את זה.

מי שמכיר אותי יודע כבר שאני כמעט ולא כותב כאן כלום. גם כשיש דברים חשובים על הפרק, אני לא אגיב ברשומה משלי אלא בתגובות ולא יותר מזה. אבל מה שאני עומד לכתוב לכם עליו ברשומה הזו, זה כבר הקש ששבר את גב הגמל. אם היה איזה שהוא קו אדום בקצה העולם, כבר עברתם אותו. ואני חייב לכתוב על זה.

הכתבה הזו תדבר על אהבה, על שנאה, על רגשות שקשה לאנשים מסוימים בסצנה הפוקימונית להפגין, אבל מאחורי המסך כולנו יודעים את האמת. ואפילו היא תדבר על קצת יהדות. משחר ההיסטוריה העם שלנו נחשב ל'עם המאוחד' כמו שרבים וטובים אמרו. עם מלוכד שבו תומכים אחד בשני למרות כל חילוקי הדעות, עם ששרד אלפיים שנה בגלות, בעוד שעשרות עמים אחרים גדולים וחזקים ממנו נבנו ונמחקו כלעומת שבאו. הסיבה היחידה להישרדות הזו היא האחדות, כמובן.

יש דבר יפה בקהילת אוהדי הפוקימון הישראלית, ויש גם דבר לא יפה. הדבר היפה הוא שאנחנו יהודים. כמעט כולנו. מי שלא יהודי חי בקרבת יהודים. אנחנו ספוגים בערכים של אחדות, של אהבה, קרבה ועזרה הדדית.

והדבר הלא יפה? הדבר הלא יפה הוא… שהדבר היפה הזה לא מתקיים. מה שקורה בזמן האחרון, למי שלא יודע, הוא גם מה שגרם למלחמת העולם הראשונה, לשניה, לחורבן בית המקדש, לחורבן של כל מה שאהבנו ולא קיים כבר. במונחים היסטוריים התופעה הזו נקראת 'אימפריאליזם'. אני פשוט אוהב לקרוא לזה 'מירוץ הגאווה'. זה קורה כשחבורה של כמה עשרות מחליטה להרים ראש ולהילחם זה בזה, הדבר לא יגמר בטוב. כשכל אחד מנסה להראות שהוא יותר טוב, ומנסה להראות לתומכים בו שהצד השני רע, הוא גורם לפילוג חד וכואב, שעולה יותר ממה שהוא מודע אליו.

מירוץ הגאווה הזה בין האתרים השונים בנושאי פוקימון התרחש ממש מתחת (ולאחרונה כבר מעל) לאף שלכם, הגולשים. אני מדבר על שיחות מלאות בקללות, איומים ופגיעות שביצעו מנהלי האתרים שאנחנו כל כך מעריצים כביכול. כמו שציינתי קודם, הקו האדום נחצה כבר, וגם אתם זכיתם לראות מעט מכל מה שמתרחש בשיחות אישיות, מיילים וצ'אטים מלאים בגועל.

לצערנו, אפילו אנחנו, לכאורה הפשוטים יותר, נדחפנו לתוך המירוץ הזה. כמעט כל גולש שגלש באחד האתרים המתמודדים במירוץ הזה, בעל כורחו היה צריך להביע את עמדתו בנושא. להראות שהאתר שהוא גולש בו הוא הטוב ביותר. להראות שהוא אחד ואין שני לו. אתר אחד מאשים אחרים בגניבת חומרים. אתר שני מפרסם התקפות וחומרים פרטיים. משחקי דפדפן מדווחים על העתקה וגניבה. והרשימה לא נגמרת פה.

ולמה זה חצה את הקו? לא רק משום שנאלצנו לראות את זה לנגד עינינו. לא רק משום שנאלצנו לפעול. זה חצה את הקו כי אנשים מתחילים לנשור. אנשים שאוהבים לגלוש באתרים שלנו, אוהדי הפוקימון, שמים לב לשנאה היוקדת הזו. הם חשים במה שמתרחש, וחשים שזה מתרחש על בשרם. הם מפסיקים לגלוש. כולם מתאבדים על האתרים שלהם, פשוטו כמשמעו. אתם מתפוצצים יחד עם אתרים אחרים על כל מה שאתם אוהבים בפוקימון. הערכים כבר נעלמו מזמן. כל מי שאוהב פוקימון בעצם מודע למסרים החינוכיים שמועברים שם. מה שקורה זה שאתם בוגדים בהם. אתם בוגדים במה שאתם אוהבים, למען מה שאתם אוהבים. ומה שאתם אוהבים נהרס בגלל זה.

אז כמו שכבר הזכרתי, אנחנו לא הרבה. האמת, אנחנו ממש מעט. ואם כולנו נמשיך במירוץ הגאווה הזה, אנחנו נהפוך לכלום. לא ישאר פה אף אחד. ואלו שישארו ידאגו שכל מי שיגיע, יקבל דקירה. לפעמים צריך לזכור את הסיבה שלשמה אנחנו כאן: אנחנו אוהבים פוקימון. אנחנו רוצים להגדיל את כמות אוהדי הפוקימון. אנחנו רוצים לשפר את המצב שלנו. תישארו במצב הזה ויקרה בדיוק ההפך. הכל ייהרס לנגד עיניכם.

אני לא קורא לכם להתאחד, אם זה מה שחשבתם. אני לא מצפה מכם שפתאום תצאו בקריאה 'בואו נתגבש ונהפוך לאתר אחד'. אבל אני כן קורא לכם לעצור את הטירוף הזה כאן ועכשיו. כי לי, כמו רבים כאן, נמאס מכל זה. ולי, כמו רבים כאן, מתחיל להימאס מפוקימון. לא נכנסנו לכאן כדי לראות את כל זה ולסבול מכל זה. אני רוצה שתגיבו כאן ותביעו את עמדתכם. אני מבקש ממך היטמן לא לנטרל שום תגובה שנכתבה כאן, כי לכולם מגיע לדעת מה כל אחד רוצה לומר.

אני מצטער לכל מי שנפגע מהעובדה שהרשומה הזו נכתבה באתר 'פוקימון-מפלצות כיס'. זה האתר היחיד שמאפשר לי לפרסם בו את זה. אני כותב את זה כדי להעביר לכם מסר. העובדה שמישהו גולש באתר הזה לא סותרת את העובדה שהוא גולש גם באתר אחר. המלחמה הזאת גורמת לעובדה הזאת באמת לסתור את העובדה ההיא. אני רוצה שתתחילו לחשוב מחוץ לבועה הזו שאתם כלואים בה. אני רוצה שתתחילו לאהוב זה את זה. להראות שאתם מוכנים לעצור את הכל, למען האהבה שתראו שיש לאוהדי פוקימון, אהבה שתזמין כל גולש חדש להיכנס בלי חשש ובלי שום רתיעה.

שלכם,
אוהד – אחד מכם.

18 תגובות

 1. Avatar

  אוהד אתה הפתעתה אותי אם המילים האלה אני מסכים איתך בכל מילה אבל להבדיל ממה שאתה חושב אני רוצה לשאול אותך משהו אם ציינתה שיש מלחמה בין האתרים זה כמו בישראל במה שקרה במבצע "עמוד ענן" הם תוקפים אנחנו תוקפים בחזרה להגן על אזרחינו אותו הדבר כאן הם תוקפים אותנו אנחנו תוקפים כדי להגן על האתר והגולשים שבו אז השאלה מה אתה ממליץ לעשות ?

 2. Avatar

  הורדתי בפניך את הכובע אוהד
  דבריך נכונים ואף משכנעים בלי התנגדות
  גם אני מכימה איתך להפסיק את המלחמה בין האתרים אחת ולתמיד

 3. Hit Man

  רק להסר ספק:
  1. אני נגד הכתבה הזו. היא לא משקפת שום דבר שקורה באתר שלנו.
  2. אני אוהב פוקימון.
  3. אני לא במלחמה עם אף אחד. אנשים גנבו מהאתר שלי והיה לי חשוב להפסיק את זה.

 4. Avatar

  מישהו שמבין אותי אני מתחנן שיפסיקו את הריבים אבל אף אחד לא מקשיב יש לי חבר בכיתה שאוהב פוקימון ואני לא יכול להביא אותו לאתר עם קללות פשוט לא יכול

 5. Avatar

  ראיתם את מה שנתנאל אמר? זה מוכיח את זה.
  פוקימון זה לילדים בעיקר. ילדים אוהבים את זה וילדים לא יכולים להיכנס לזה בגלל מה שהולך כאן.
  איגור אני ממליץ שנסדיר שלום. כמו שכתבתי בכתבה.

 6. Avatar

  אני לא מוכן להכניס את חבר שלי מהכיתה לזה הוא בא להנות לא ליהיות עצוב

 7. Avatar

  אהבתי את הכתבה ויש לכם אחלה אתר:)

 8. Avatar

  הכתבה נכונה ,אבל היטמן צודק מחלק בדבריוו ,גונבים ממנו אז צריך לעשות משהו ,והוא אוהב פוקימון…………..דעתי היא שנפתור את הגניבות בדרך שאוהד הציע ואולי אם הם יקראו כתבה זאת ,הם יבינו את פשר הדבר………..

 9. Avatar
  CharBlastSaur (אלון)

  אוהד, אני מסכים איתך בכל מילה….. תחלס, אם אתה לא היית עושה את זה, אני הייתי עושה….
  היטמן, אני יודע שאתה לא דוש שלא מקשיב לגולשים שלו, אז אני פונה אליך במלוא הכבוד, באמת. תסתכל כמה גולשים נגד הדבר הזה, נגד הקרב הזה. ונכון שאני חילוני-אטאיסט טבל זה לא אומר כלום! במקום להחזיר למנהל האתר המתחרה בקללות, תראה בגרות ותדבר איתו בנימוס. אני לא באמת יודע מה קרה שם, אבל אני מאמין לאוהד שזה לא היה נפלא. גם לדעתי זה לא בסדר שאתה מפרסם בפני כולם מה שקורה שם, אבל זכותך, אני לא אגיד לך איך לעשות את העבודה שלך. אני מאמין שיום אחד המלחמה הזו תפסיק, כמו שאמור להיות, בין אם הם יפסיקו אותה ובין אם אנחנו.
  כי במלחמה אין מנצחים, רק מפסידים. וככל שהיא מתארכת, גודל ההפסד גדל גם הוא.

 10. Avatar
  גור שניידר אלעד

  אני… לא יודע מה להגיד, אני אפילו לא יוריד את הכובע בפנייך זאת זוועה בכבודה ובעצמה לא יכולתי לקרוא את זה כשאמרת שיורדת האהבה לפוקימון לא יכולתי זהו… זה מה שרציתי להגיד…

 11. Avatar

  אתה צודק שלא צריך מלחמות וכל זה, ושלגניבה בין אתרים זה גם על הפנים, וצריך לעצור את זה.
  אבל בקשר לקהילת אוהבי פוקימון מאוחדת אני לא יכול להסכים אותך, אני כאחד שרצה לתרום הרבה לאתר ויש לי גם את היכולת נתקלתי בהתהנגות לא נאותה כל כך ולפעמים משפילה, זה הוריד לי את החשק לנסות לתרום לאתר הזה משהו, למרות שיש לי הרבה רעיונות שיכולים להיות טובים ולתרום, יש לי כמה דברים שעשיתי שמראים שלפעמים הרעיונות שלי עובדים, אבל אני לא רואה טעם לתת פה רעיונות כי גם ככה יש התנהגות של ההנהלה שמורידה את החשק לתת משהו, ואם יש בעיה מתחיל דיבור מלוכלך, אז עדיף לפלג את קהילת הפוקימון עד אשר יבוא משהו שיאחד אותה בצורה איכותית תחת כנפיו

 12. Hit Man

  אלון – אתה צודק. אני כן מקשיב לגולשים שלי. זה למה כאשר אוהד ביקש ממני לעצור, לחשוב ולפרסם את הכתבה שלו, אז בסופו של דבר כן עשיתי את מה שהוא ביקש. יכולתי באותה קלות לא לפרסם את זה, ואוהד יכול להעיד על כמה קשה זה היה בשבילו לגרום לי להסכים לפרסם את הכתבה הזו. אבל אתה צריך להבין שאני לא רואה את עצמי נלחם בשום מלחמה. נגנבו מהאתר שלי חומרים. כל אחד עם דעה בריאה במוחו היה עושה את מה שאני עשיתי. וזה לא שרצתי ישר לפרסם את זה באתר. קודם פנינו אליהם, אחר כך הבלגנו, שוב פנינו אליהם, שוב העלמנו עין, ואחרי חמש פעמים, צריך היה לעשות מעשה. מה שאתה מגדיר בתור מלחמה זה רק את ההתנהלות שלהם, שבעצם מוכיחה שהם נתפסו על חם ועם המכנסיים למטה. את כל הטענות של הפנייה הזו אתה צריך להפנות אליהם.

 13. Avatar
  CharBlastSaur (אלון)

  אוקיי היטמן תודה על התגובה 🙂 לקחתי אותה לתשומת ליבי.
  אני אשמח לקישור לקבצים המועתקים, רק כדי לראות…. לא שאני חס וחלילה מפקפק בך אתה יודע…

 14. Avatar

  פשוט לשלב את האתרים יחד למה לא לעבוד יחד ….
  ככה זה ימשך לנצח וזה לא לעניין ככה לריב:(

 15. Avatar

  גם אם יש מלחמות זה לא אומר שיורד האהבה לפוקימון גם אם משהוא קילל משהוא בקללה הכי חמורה שיש זה לא אומר שיורדת לו האבה לפוקימון יורד לו אהבה למי שקילל אותו אבל לא לפוקימון אבל אהבתי את הכתבה כתבה יפה אני גאה בך למרות שאני חושב שלא ירדה לך האבה לפוקימון

 16. Avatar

  אבל כן יורדת האהבה לפוקימון. פשוט אולי לא אצלכם ספציפית.
  בדיוק אחד פנה אליי בצ'אט, והתחיל להתעצבן על כל המלחמה הזאת ועל מה שקורה, בסוף הוא אמר לי 'זהו, נמאס לי, אני עובר לדרגון בול זי'. נמאס לו מפוקימון, פשוטו כמשמעו.
  ועם זה אי אפשר להתווכח.

 17. Hit Man

  חסוי – זה לא יקרה.

 18. Avatar

  אני מציאה לקיים מדי פעם פרוייקטים ביחד וזה נכון הטמן…אני יותר מכולם פה שונאת דברים של חוסר צדק אנשים גונבים דברים משביתים ראיות מתעלמים מהרגשות והעבודה הקשה שלנו אבל האנשים שעשו את זה הם בדרך כלל אנשים שרק התחילן את האתר שלהם ואין להם מקורות מידע ואתה היטמן צריך להיות גאה שאנשים גולשים באתר שלך ורוציםם לפרסם חומר זהה אתה כמו מודל לחיקוי ואני רוצה להגיד שאין יותר מידי אוהבי פוקימון אבל יש יותר 1000 אנשים שגולשים באתר וזה מעולה היטמן אתה אחד ממודל הערצה שלי בבקשה על תקלקל את זה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.