ראשי / מידע / הכיסלצת היומית / הכיסלצת היומית: תשניות / מיכאל אלבוים

הכיסלצת היומית: תשניות / מיכאל אלבוים

תַּשֵׁנִי (תש+שני)

תַשְׁ (קיצור של תשנית)

היום יש לנו את שתי הכיסלצות האגדיות המפורסמות של הדור הראשון, ושתי הכיסלצות שחותמות את הדור הזה. Mewtwo זה בעצם מיו+שתיים עם משחק מילים על Mewtoo, "גם מיו", מכיוון שמיוטו היא ניסיון של מדענים לשחזר את הכיסלצת העתיקה, מיו. השם Mew הוא בעצם תחילת המילה Mutant, מוטציה.

התרגום הראשון שלי היה מוּט (תחילת המילה מוטציה) ומוטיים (מוט+שתיים) או גמוט (גם+מוט), אבל נורא הציק לי שאני משתמש במילה מוטציה, שהיא לא בעברית. הניסיון השני היה להשתמש במילה מוזר. אז השמות היו מוּז ומוזיים, אבל גם זה היה לא משהו.

ואז גיליתי שיש מילה בעברית למוטציה – תַּשְׁנִית! השמות החדשים הם תש ותשני. תש (Mew) זה קיצור של תשנית, וגם אומר שמישהו הופך לחלש, שזו דרך מעניינת להגיד שתש זו כיסלצת עתיקה שנכחדה וכל מה שנותר ממנה זה זכר גנטי בתוך הכיסלצות האחרות.

תשני (Mewtwo) זה הלחם של תש+שני, כי מדובר בהעתק מעבדתי של תש, אבל גם המילה "אני" נשמעת שם, במקום "גם". הכיסלצת חושבת שגם היא אותו תש מקורי.

תמונת סיכום דור 1:

לעמוד הפייסבוק של מיכאל אלבוים: https://www.facebook.com/Elboim

6 תגובות

 1. Avatar
  פיק אפי, פיק אאפצ'ו

  כל הכבוד מיכאל! כל הכבוד מיכאל! כל הכבוד מיכאל!!!

 2. Avatar

  יאללה, אתם עושים את דור 2?

 3. Avatar

  אני יצרתי טבלה שלמה את דור 2 מעוברת

 4. Hit Man

  כל הכבוד, מיכאל! זו בהחלט מלאכה מקורית, ארוכה ומשעשעת. אני מאוד אהבתי!

  בקרוב יעלה לאתר סקר שישאל אתכם אם אתם רוצים לראות את הפרויקט הזה ממשיך באתר?

 5. Avatar

  אהבתי את השמות, תמשיך כך!

 6. Avatar

  נראה לי שבשלב הזה אין שום סיבה לא ליצור בולבפדיה בעברית (מוזרפדיה? זרעפדיה? מילוזרע? מוזרלון?) ולהכניס את כל השמות הנהדרים האלה כשמות העבריים הרשמיים. הם נהדרים, הם עבריים, והם נשמעים כמו חיות מרתקות שהייתי מצפה למצוא בארץ. איזה כיף שהפרויקט הזה קיים! מצפה בקוצר רוח להמשך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.