ראשי / כתבות / בעד ונגד / בעד ונגד: אש קטצ'אם עוזב את האנימה!

בעד ונגד: אש קטצ'אם עוזב את האנימה!

האינטרנט רועש – העונה הזו היא האחרונה של אש קטצ'אם בסדרה! רבים מן הגולשים חושבים שבעונה הבאה אש קטצ'אם יוחלף בדמות אחרת אחרי 22 שנה. ומה דעתנו על הנושא? הגיע הזמן שנפתור את הסוגיה הזו אחת ולתמיד. אנחנו מפרסמים בפניכם את הדעות שלנו על מחלוקת זו. אתם מוזמנים לצרף את דעתכם. אנו מקווים שיהיה דיון מהנה, פורה ומעניין.

= = = = =

= = = = =

אוהד- נגד: אני מתערב אתכם שלא יחליפו את אש. זה לא הולך לעבוד. אחד הדברים שמחזיקים את פוקימון בעניינים זה התחושה של נוסטלגיה שמלווה אותו. תראו למשל את יוגיהו – בשלב מסוים העיפו את יוגי, הדמות הראשית, וכמה שלבים אחרי זה כבר לא משדרים את הסדרה. דמויות נוסטלגיות זה מה שמחזיק אנימות וסדרות בכלל מאז ומתמיד, ולשנות את זה עכשיו זה גזר דין מוות לפוקימון. גם אם אש לוזר וגם אם הוא לא הדמות האהובה עליכם, הוא עדיין הדמות שהסדרה מזוהה איתה, ושום דבר כבר לא ישנה את זה – גם לא כמה תיאוריות של חרטטנים באינטרנט. 

היטמן – בעד: כמה פעמים חשבנו שאש קטצ'אם מיצה את תפקידו בתור הדמות המרכזית של פוקימון? בינינו, הוא לא העיפרון הכי מחודד בקלמר. אז אחרי העונה הראשונה נתנו לו צ'אנס והבחור חזר עם גביע תפוז. בסדר. ניחא. אחרי זה הוא הפסיד ליגה אחר ליגה, השתמש בפוקימונים עם חסרון סוגי מול פוקימונים שהוא יכל לנצח אם הוא רק היה חושב תחרותי, שחרר פוקימונים חזקים בחזרה לטבע, החזיק פוקימונים אגדיים, פגש כל פוקימון אפשרי, ועדיין הפסיד – ועל הדרך המאיס עלינו את הסדרה. אולי אם תגיע דמות חדשה, הם יאלצו להמציא את פוקימון מחדש, לעשות אותה בוגרת יותר, חכמה יותר ומהנה יותר.

33 תגובות

 1. נגד
  אני לא חושב שזה יקרה.
  אחרי 22 שנה? מאוד לא סביר.
  עד כמה שאני לא אוהב את אש בסופו של דבר הוא מה שנקרא "מאמן פוקימונים ממוצע", וזה מה שאנחנו רוצים.
  אם תביא את רד דוגמא שתופס את כולם ומנצל בלי בעיה זה יהיה משעמם אחרי כמה זמן.
  לא שיש לי התנגדות, אני רק אומר שאם תחליף את אש רצחת את האנימה

 2. לגמרי בעד. כמו שאמרתי כמה פעמים, כדי לא לאכזב לחלוטין אפשר לגמור את הסדרה עם אש וסרינה הופכים לזוג רשמית, וההמשך קורה אחרי שנים. אני אשמח לראות את הבת (דגש על בת) של אש וסרינה יוצאת למסע עם איוי (היא יכולה להיראות כמו אליין מלטס גו, שבואו נודה בזה- ככה הבת של שני אלה תיראה), או משהו דומה. אבל אש מיצה את עצמו.

 3. זורוארק

  נגד.
  עד כמה שאש גרוע בקרבות וכן הלאה, צריך לזכור שזו לא המטרה היחידה של הדמות שלו. כיף לצפות בו עובר דרך המסע ומתחיל כל פעם מחדש (או לפחות בדרך כלל). ואם לא, אז מדלגים על כמה פרקים. הנקודה היא שאין סיבה להחליף את אש פשוט כי הוא עושה את תפקידו: לשעשע את הצופים. זה בצירוף טיעון הנוסטלגיה פשוט לא נותן מקום לשום דבר אחר.

 4. נגד, לא חושב שאש יהפוך להיות צמפיון.
  אלא אם כן הקרב הזה לא מכריז על האלוף ואז יש הרבה סיכויים שאש ינצח

 5. אזזז…
  בתאכלס אני חושב שאני יותר מסכים עם היטמן
  אם אש ינצח כנראה שבגאלאר יקום מאמן חכם ושקול שירצה להפוך ליותר טוב מאש.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני נגד מה שלא צויין הוא שגם אםיוכרז האלוף בליגת אלולה לא אומר שיצא מהליגה מפני שאין הגדרה למאסטר פוקימון כי בשביל זה אש אמור לנצח בליגת האלופים שסינתיה הזכירה מזמן ומאחר ואלולה היא ליגה חלשה של חובבנים ו חלשים את תואר האליפות ייתנו לו וגם כי אם יפסיד בגמר לא תהיה התקדמות מהעבר מבחינת הדמות אש עוד יישאר להחליף אותו יהיה מסוכן לאנימה אם לא יתרגלו לגיבור חדש אז אני נגד

 7. ביוגיהו יש כבר 6 דמויות ראשיות שונות (ובקרוב כנראה תהיה עוד אחת) והסדרה עדיין מצליחה. בסדרה הזאת החלפת הדמות הראשית עוזרת להתחיל משהו חדש לגמרי עם אווירה שונה מהעונות הקודמות, ורבים ממעריצי הסדרה מעדיפים את אחת מהדמויות המאוחרות יותר על פני יוגי.

  גם פוקימון ויתרה על דמויות מפתח במהלך השנים, במשחקים ובמנגה להחליף דמויות זה סטנדרט. ובאנימה ויתרו על מיסטי וברוק שהיוו דמויות מפתח למאות פרקים. אם יש דמות שחסינה להחלפה בפוקימון זוהי פיקאצ'ו, שהיא באמת הדמות הנוסטלגית שמזוהה עם הסדרה. באנימה החדשה ביותר של Sun&Moon היוצרים הוכיחו שהם יכולים לשנות כשהם מרגישים שיש בכך צורך. אני חושב שאם ירגישו צורך לשים דגש על צד אחר של העולם של פוקימון, אש בהחלט יוחלף, וזה יכול להיות עכשיו או יכול להיות בעוד שנים.

 8. בעד,
  כשמיסטי עזבה בסוף סגת ג'וטו אש היה צריך לעזוב יחד איתה

 9. אני אגיד את זה פשוט מאוד: ביומן החדש של פוקימון השנה מופיע על הכריכה פיקאצ׳ו, ההתחלתיים של דור 8 ועוד כמה פוקימונים עם הסמל של העונה החדשה בצד שמאל למטה, ככה היה כבר הרבה זמן עם האנימה.

 10. בעד, הסדרה תיראה הרבה יותר טובה בלעדיו. הוא אף פעם לא חושב בקרבות, הוא מטומטם ובכללי זה אש. המנגה היא בלעד אש (למזלינו) והיא נראת הרבההה יותר טובה. אבל יש בעיה, זה סתם עוד איזה שמועה של איזה מישהו שסתם נועדה לעשות רעש באינטרנט.

 11. אני לא כל כך אוהב את אש אבל אני לא חושב שיחליפו אותו עבר יותר מדי זמן בשביל שהוא יוחלף

 12. אני חושב שזה אידיוטי שיחליפו את אש אחרי הכל פעם אהבתי יוגיהו עכשיו אני הכרתי את יוגיהו דרך סגאת GX אז ברור שאהבתי את הסאגה עם יוגי ואת GX אבל אחרי שהחליפו דמות זה הפסיק לעניין אותי ובסוף הפסקתי לצפות בזה ואש הוא פוקימון להחליף אותו זה יהיה לרצוח את האנימה בדם קר

 13. נגד נגד נגד נגד!!!!!
  אש הוא הלב של האנימה!!! חייב להמשיך איתו!!!

 14. בעד
  אש באמת ימצא את עצמו
  ואף פעם לא אהבתי את הדמות שלו
  אני מקווה שיחליפו אותו בדמות טיפה יותר מעניינת

 15. בעד.
  אש היה מטומטם ורדוד…

 16. נגד, אם אש יוחלף הם הורסים את האנימה, וגם באופן אישי אני אוהב את הדמות שלו

 17. פולפר עומרי רייצו

  מצטער מאוד לא חיבבתי אותו יותר מידי במהלך השנים אבל עכשיו שזה זמן להגיד שלום אני מסתכל לכל הסאגות וחושב פששש אש קטצאם באמת נתגעגע אליו אני מאמין שאש סיים את תפקידו באנימה זהו להיתראות אבל אני עצוב על זה

 18. עמית הלוקספרו

  הוא מיצה את עולם הפוקימון. נזכור אותך אש

 19. אני לא רואה איך אש לא ממשיך לעונה הבאה… אם כבר אז אולי הבן שלו יחליף אותו כמו שהיה בנארוטו.

 20. הרבה מאוד זמן הייתי בעד שאש יעזוב את האנימה בשביל לאפשר התפתחות לדמיות הראשיות, במקום לתקוע אותן בלופ נצחי. דיג'ימון היא דוגמה לסדרה שעושה את זה בצורה טובה, והמנגה של פוקימון אולי דוגמא אפילו יותר טובה לאיך צריך לעשות משהו כזה.
  מצד שני, אחרי שוויתרתי על לראות התפתחות בפוקימון, והיציאה של שמש וירח, הבנתי שזה לא באמת משנה, לי או לסדרה. הבעייה בסדרה היא לא אש או הידבקות לכל דמות, אלא זה סוג הסיפור שהם רוצים להעביר.
  אם הם ישארו בסגנון סלייס אוף לייף של שמש וירח, ממש לא אכפת לי אם אש ישאר או ילך. אם הם רוצים לעשות סדרה שהיא לגבי "מסע הגיבור", לדעתי צריך למצוא סיום טוב לכל סיפור של גיבור, ואז מין הסתם לחליף אותו כי הסדרה צריכה להמשיך.

 21. מבחינת אש להיות מאסטר פוקימון זה לנצח בכל הליגות ולא לתפוס את כל הפוקימונים אז הוא לא יוחלף עד שהוא לא ינצח בכל הליגות

 22. מאנקי D אינסינירור

  אש ינצח כי הוא נטו יותר חזק

 23. אני ניטראלי
  מצד אחד האנימה יכולה להשתפר פלאים בלי אש
  מצד שני כמו שאוהד אמר זה מה שמחזיק אותה בחיים ומביא קהל

 24. נגד- לא יעיפו אותו כי זה הקלאסיקה של הסדרה בלעדיו זה לא פוקימון אולי שיראו מה קרה איתו אחרי כמה שנים מילא

 25. אני נגד: אש הוא הדמות האהובה על הרבה אנשים הוא אומנם שיחרר פוקימונים מאוד טובים לטבע והוא מאמן "גרוע" אבל הוא מביא אותנו להרפתקאות ועולם עצום דמות אחרת לא תהיה טובה.

 26. Lazy Venusaur

  אני מניח שאין סיכוי שיעיפו את אש אחרי 20+ שנים בסדרה

 27. בעד, אש כבר ניצח, אין לו סיבה להמשיך

 28. אני בעד שינוי מינורי- אש,צריך להפוך לדמות משנה (אבא של מאמן פוקימונים חדש או סתם מנטור שלו) והפוקוס צריך להיות על דמות חדשה
  אבל בשום פנים ואופן לא להוציא אותו לגמרי!

 29. SnopyDog

  נגד שינוי.. תמיד שיש שינויים הם הופכים את הדברים לרעים יותר אני מקווה שבעונה הבאה יחזור אש עם האנימה של XY! תמיד ככה אם לא היו מתעוררים אחרי 20 שנה להחליף את אש אז שלא יחליפו כלל

 30. עומר אזולאי

  לא באמת אכפת לי. אבל כאילו נתנו לו לנצח בליגת אלולה (ו"להפוך לפוקימון מאסטר"). אז האפשרות שהוא יעזוב את האנימה אפשרית.

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נגד כי לא נראה לי לפני 22 שנה אש אמר "אני איהיה מאסטר פוקימון" לפי דעתי ישאירו את אש עוד עשר שנים לפחות עד שילכוד את כל הפוקימונים

 32. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פוקימון ג'וטו!

 33. בעד.
  לדעתי יש סיכוי שיוציאו אותו משום שכבר דיי נמאס ממנו לא? כבר 22 שנה של אותה דמות ראשית זה דיי חופר… לדעתי יביאו דמות ממש דומה לו באישיות אולי גם קצת במראה, בכל מקרה לדעתי זה יהיה מהלך דיי חכם וזה אולי יביא צופים חדשים לסידרה. זו דעתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.