ראשי / כתבות / בעד ונגד / בעד ונגד: אש קטצ'אם עוזב את האנימה!

בעד ונגד: אש קטצ'אם עוזב את האנימה!

האינטרנט רועש – העונה הזו היא האחרונה של אש קטצ'אם בסדרה! רבים מן הגולשים חושבים שבעונה הבאה אש קטצ'אם יוחלף בדמות אחרת אחרי 22 שנה. ומה דעתנו על הנושא? הגיע הזמן שנפתור את הסוגיה הזו אחת ולתמיד. אנחנו מפרסמים בפניכם את הדעות שלנו על מחלוקת זו. אתם מוזמנים לצרף את דעתכם. אנו מקווים שיהיה דיון מהנה, פורה ומעניין.

= = = = =

= = = = =

אוהד- נגד: אני מתערב אתכם שלא יחליפו את אש. זה לא הולך לעבוד. אחד הדברים שמחזיקים את פוקימון בעניינים זה התחושה של נוסטלגיה שמלווה אותו. תראו למשל את יוגיהו – בשלב מסוים העיפו את יוגי, הדמות הראשית, וכמה שלבים אחרי זה כבר לא משדרים את הסדרה. דמויות נוסטלגיות זה מה שמחזיק אנימות וסדרות בכלל מאז ומתמיד, ולשנות את זה עכשיו זה גזר דין מוות לפוקימון. גם אם אש לוזר וגם אם הוא לא הדמות האהובה עליכם, הוא עדיין הדמות שהסדרה מזוהה איתה, ושום דבר כבר לא ישנה את זה – גם לא כמה תיאוריות של חרטטנים באינטרנט. 

היטמן – בעד: כמה פעמים חשבנו שאש קטצ'אם מיצה את תפקידו בתור הדמות המרכזית של פוקימון? בינינו, הוא לא העיפרון הכי מחודד בקלמר. אז אחרי העונה הראשונה נתנו לו צ'אנס והבחור חזר עם גביע תפוז. בסדר. ניחא. אחרי זה הוא הפסיד ליגה אחר ליגה, השתמש בפוקימונים עם חסרון סוגי מול פוקימונים שהוא יכל לנצח אם הוא רק היה חושב תחרותי, שחרר פוקימונים חזקים בחזרה לטבע, החזיק פוקימונים אגדיים, פגש כל פוקימון אפשרי, ועדיין הפסיד – ועל הדרך המאיס עלינו את הסדרה. אולי אם תגיע דמות חדשה, הם יאלצו להמציא את פוקימון מחדש, לעשות אותה בוגרת יותר, חכמה יותר ומהנה יותר.

35 תגובות

 1. Avatar

  נגד
  אני לא חושב שזה יקרה.
  אחרי 22 שנה? מאוד לא סביר.
  עד כמה שאני לא אוהב את אש בסופו של דבר הוא מה שנקרא "מאמן פוקימונים ממוצע", וזה מה שאנחנו רוצים.
  אם תביא את רד דוגמא שתופס את כולם ומנצל בלי בעיה זה יהיה משעמם אחרי כמה זמן.
  לא שיש לי התנגדות, אני רק אומר שאם תחליף את אש רצחת את האנימה

 2. Avatar

  לגמרי בעד. כמו שאמרתי כמה פעמים, כדי לא לאכזב לחלוטין אפשר לגמור את הסדרה עם אש וסרינה הופכים לזוג רשמית, וההמשך קורה אחרי שנים. אני אשמח לראות את הבת (דגש על בת) של אש וסרינה יוצאת למסע עם איוי (היא יכולה להיראות כמו אליין מלטס גו, שבואו נודה בזה- ככה הבת של שני אלה תיראה), או משהו דומה. אבל אש מיצה את עצמו.

 3. זורוארק

  נגד.
  עד כמה שאש גרוע בקרבות וכן הלאה, צריך לזכור שזו לא המטרה היחידה של הדמות שלו. כיף לצפות בו עובר דרך המסע ומתחיל כל פעם מחדש (או לפחות בדרך כלל). ואם לא, אז מדלגים על כמה פרקים. הנקודה היא שאין סיבה להחליף את אש פשוט כי הוא עושה את תפקידו: לשעשע את הצופים. זה בצירוף טיעון הנוסטלגיה פשוט לא נותן מקום לשום דבר אחר.

 4. Avatar

  נגד, לא חושב שאש יהפוך להיות צמפיון.
  אלא אם כן הקרב הזה לא מכריז על האלוף ואז יש הרבה סיכויים שאש ינצח

 5. Avatar

  אזזז…
  בתאכלס אני חושב שאני יותר מסכים עם היטמן
  אם אש ינצח כנראה שבגאלאר יקום מאמן חכם ושקול שירצה להפוך ליותר טוב מאש.

 6. Avatar
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני נגד מה שלא צויין הוא שגם אםיוכרז האלוף בליגת אלולה לא אומר שיצא מהליגה מפני שאין הגדרה למאסטר פוקימון כי בשביל זה אש אמור לנצח בליגת האלופים שסינתיה הזכירה מזמן ומאחר ואלולה היא ליגה חלשה של חובבנים ו חלשים את תואר האליפות ייתנו לו וגם כי אם יפסיד בגמר לא תהיה התקדמות מהעבר מבחינת הדמות אש עוד יישאר להחליף אותו יהיה מסוכן לאנימה אם לא יתרגלו לגיבור חדש אז אני נגד

 7. Avatar

  ביוגיהו יש כבר 6 דמויות ראשיות שונות (ובקרוב כנראה תהיה עוד אחת) והסדרה עדיין מצליחה. בסדרה הזאת החלפת הדמות הראשית עוזרת להתחיל משהו חדש לגמרי עם אווירה שונה מהעונות הקודמות, ורבים ממעריצי הסדרה מעדיפים את אחת מהדמויות המאוחרות יותר על פני יוגי.

  גם פוקימון ויתרה על דמויות מפתח במהלך השנים, במשחקים ובמנגה להחליף דמויות זה סטנדרט. ובאנימה ויתרו על מיסטי וברוק שהיוו דמויות מפתח למאות פרקים. אם יש דמות שחסינה להחלפה בפוקימון זוהי פיקאצ'ו, שהיא באמת הדמות הנוסטלגית שמזוהה עם הסדרה. באנימה החדשה ביותר של Sun&Moon היוצרים הוכיחו שהם יכולים לשנות כשהם מרגישים שיש בכך צורך. אני חושב שאם ירגישו צורך לשים דגש על צד אחר של העולם של פוקימון, אש בהחלט יוחלף, וזה יכול להיות עכשיו או יכול להיות בעוד שנים.

 8. Avatar

  בעד,
  כשמיסטי עזבה בסוף סגת ג'וטו אש היה צריך לעזוב יחד איתה

 9. Avatar

  אני אגיד את זה פשוט מאוד: ביומן החדש של פוקימון השנה מופיע על הכריכה פיקאצ׳ו, ההתחלתיים של דור 8 ועוד כמה פוקימונים עם הסמל של העונה החדשה בצד שמאל למטה, ככה היה כבר הרבה זמן עם האנימה.

 10. Avatar

  בעד, הסדרה תיראה הרבה יותר טובה בלעדיו. הוא אף פעם לא חושב בקרבות, הוא מטומטם ובכללי זה אש. המנגה היא בלעד אש (למזלינו) והיא נראת הרבההה יותר טובה. אבל יש בעיה, זה סתם עוד איזה שמועה של איזה מישהו שסתם נועדה לעשות רעש באינטרנט.

 11. Avatar

  אני לא כל כך אוהב את אש אבל אני לא חושב שיחליפו אותו עבר יותר מדי זמן בשביל שהוא יוחלף

 12. Avatar

  אני חושב שזה אידיוטי שיחליפו את אש אחרי הכל פעם אהבתי יוגיהו עכשיו אני הכרתי את יוגיהו דרך סגאת GX אז ברור שאהבתי את הסאגה עם יוגי ואת GX אבל אחרי שהחליפו דמות זה הפסיק לעניין אותי ובסוף הפסקתי לצפות בזה ואש הוא פוקימון להחליף אותו זה יהיה לרצוח את האנימה בדם קר

 13. Avatar

  נגד נגד נגד נגד!!!!!
  אש הוא הלב של האנימה!!! חייב להמשיך איתו!!!

 14. Avatar

  בעד
  אש באמת ימצא את עצמו
  ואף פעם לא אהבתי את הדמות שלו
  אני מקווה שיחליפו אותו בדמות טיפה יותר מעניינת

 15. Avatar

  בעד.
  אש היה מטומטם ורדוד…

 16. Avatar

  נגד, אם אש יוחלף הם הורסים את האנימה, וגם באופן אישי אני אוהב את הדמות שלו

 17. Avatar
  פולפר עומרי רייצו

  מצטער מאוד לא חיבבתי אותו יותר מידי במהלך השנים אבל עכשיו שזה זמן להגיד שלום אני מסתכל לכל הסאגות וחושב פששש אש קטצאם באמת נתגעגע אליו אני מאמין שאש סיים את תפקידו באנימה זהו להיתראות אבל אני עצוב על זה

 18. Avatar
  עמית הלוקספרו

  הוא מיצה את עולם הפוקימון. נזכור אותך אש

 19. Avatar

  אני לא רואה איך אש לא ממשיך לעונה הבאה… אם כבר אז אולי הבן שלו יחליף אותו כמו שהיה בנארוטו.

 20. Avatar

  הרבה מאוד זמן הייתי בעד שאש יעזוב את האנימה בשביל לאפשר התפתחות לדמיות הראשיות, במקום לתקוע אותן בלופ נצחי. דיג'ימון היא דוגמה לסדרה שעושה את זה בצורה טובה, והמנגה של פוקימון אולי דוגמא אפילו יותר טובה לאיך צריך לעשות משהו כזה.
  מצד שני, אחרי שוויתרתי על לראות התפתחות בפוקימון, והיציאה של שמש וירח, הבנתי שזה לא באמת משנה, לי או לסדרה. הבעייה בסדרה היא לא אש או הידבקות לכל דמות, אלא זה סוג הסיפור שהם רוצים להעביר.
  אם הם ישארו בסגנון סלייס אוף לייף של שמש וירח, ממש לא אכפת לי אם אש ישאר או ילך. אם הם רוצים לעשות סדרה שהיא לגבי "מסע הגיבור", לדעתי צריך למצוא סיום טוב לכל סיפור של גיבור, ואז מין הסתם לחליף אותו כי הסדרה צריכה להמשיך.

 21. Avatar

  מבחינת אש להיות מאסטר פוקימון זה לנצח בכל הליגות ולא לתפוס את כל הפוקימונים אז הוא לא יוחלף עד שהוא לא ינצח בכל הליגות

 22. Avatar
  מאנקי D אינסינירור

  אש ינצח כי הוא נטו יותר חזק

 23. Avatar

  אני ניטראלי
  מצד אחד האנימה יכולה להשתפר פלאים בלי אש
  מצד שני כמו שאוהד אמר זה מה שמחזיק אותה בחיים ומביא קהל

 24. Avatar

  נגד- לא יעיפו אותו כי זה הקלאסיקה של הסדרה בלעדיו זה לא פוקימון אולי שיראו מה קרה איתו אחרי כמה שנים מילא

 25. Avatar

  אני נגד: אש הוא הדמות האהובה על הרבה אנשים הוא אומנם שיחרר פוקימונים מאוד טובים לטבע והוא מאמן "גרוע" אבל הוא מביא אותנו להרפתקאות ועולם עצום דמות אחרת לא תהיה טובה.

 26. Lazy Venusaur

  אני מניח שאין סיכוי שיעיפו את אש אחרי 20+ שנים בסדרה

 27. Avatar

  בעד, אש כבר ניצח, אין לו סיבה להמשיך

 28. Avatar

  אני בעד שינוי מינורי- אש,צריך להפוך לדמות משנה (אבא של מאמן פוקימונים חדש או סתם מנטור שלו) והפוקוס צריך להיות על דמות חדשה
  אבל בשום פנים ואופן לא להוציא אותו לגמרי!

 29. SnopyDog

  נגד שינוי.. תמיד שיש שינויים הם הופכים את הדברים לרעים יותר אני מקווה שבעונה הבאה יחזור אש עם האנימה של XY! תמיד ככה אם לא היו מתעוררים אחרי 20 שנה להחליף את אש אז שלא יחליפו כלל

 30. Avatar
  עומר אזולאי

  לא באמת אכפת לי. אבל כאילו נתנו לו לנצח בליגת אלולה (ו"להפוך לפוקימון מאסטר"). אז האפשרות שהוא יעזוב את האנימה אפשרית.

 31. Avatar
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נגד כי לא נראה לי לפני 22 שנה אש אמר "אני איהיה מאסטר פוקימון" לפי דעתי ישאירו את אש עוד עשר שנים לפחות עד שילכוד את כל הפוקימונים

 32. Avatar
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פוקימון ג'וטו!

 33. Avatar

  בעד.
  לדעתי יש סיכוי שיוציאו אותו משום שכבר דיי נמאס ממנו לא? כבר 22 שנה של אותה דמות ראשית זה דיי חופר… לדעתי יביאו דמות ממש דומה לו באישיות אולי גם קצת במראה, בכל מקרה לדעתי זה יהיה מהלך דיי חכם וזה אולי יביא צופים חדשים לסידרה. זו דעתי.

 34. Avatar

  אמנם קצת בדיליי, אבל עדיין… –
  אני ניטרלית.
  למה להיות בעד? – אש אף פעם לא היה הדמות האהובה עליי, ואם הייתה דמות ראשית אחרת, הסדרה הייתה שונה ואולי היה מתפתח משהו רציני עם סרינה ואש. חוץ מזה, יש רגעים שבהם אש מעט דוחה.
  למה להיות נגד? – מאז שהייתי קטנה אהבתי את הסדרה פוקימון ושינוי כזה גדול כנראה יהרוס את הסדרה. ועכשיו ברצינות, בכל פעם שאומרים לי את המילה "פוקימון" הסוציאציה שיש לי היא אש ופיקאצ'ו במסע, אז… למה להרוס?

 35. Avatar

  אני חושבת שהוא דמות שלא צריך להחליף אבל אם יעשו משהו אז פרקי ספיישל על אש כשהוא גדול כדי להבין מה קרה ואז שהבן שלו ימשיך אותו ושהוא יהיה ממש דומה לו באופי אי אפשר סתם להחליף לדמות שלא קשורה זה פשוט לא יעבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.