ראשי / חדשות / חדשות פוקימון / סיקור: חגיגת פוקמון בחנות Nintendo!

סיקור: חגיגת פוקמון בחנות Nintendo!

אם יש משפט שנוסטלגיים אוהבים לומר, זה ש"פעם היה פה טוב". האומנם? קחו לדוגמה את המותג פוקימון. פעם הוא שודר בטלוויזיה, פעם הוא הוקרן על מסכי הקולנוע, פעם היו משחקי קלפים, פעם היה אתר מידע ארצי שריכז את כל המידע, פעם היו משחקים שווים וכך המונח "פעם" קיבל את כל המחמאות האפשריות!

אבל הסתכלות מעמיקה יותר על מה שקורה בארץ בשנים האחרונות מלמדת שגם היום טוב. פוקימון משודרת בערוץ הילדים בצמוד לשידור היפני, הסרט "הבלש פיקאצ'ו" הגיע לאקרנים ושודר בקולנוע, ליגות קלפים מתקיימות בארץ על בסיס קבוע, משחקי וידאו יוצאים באותו תאריך שבו הם יוצאים ביפן ובארה"ב ולראשונה יש אוונט פוקימון בחנות נינטנדו ישראל.

האירוע התרחש ב10.10 בדיזינגוף סנטר, תחת הכותרת "חגיגת פוקמון בחנות Nintendo". למקום הגיעו כ100 איש, בעיקר שחקני קלפים ו-וידאו שבאו לקחת חלק במסיבה. בתפריט חולקו פוקימונים זוהרים למשחקי ה3DS – "פוקימון שמש" ו"פוקימון ירח". בנוסף לכך, נערכה סדנת לימוד משחק בקלפים, לצד טורניר שנערך מיד לאחר מכן. בחנות היו מוצרי פוקימון, שכללו: חולצות, כובעים, קלפים, אמיבואים, פזים והכל במחירי מבצע (שלמען האמת היו עדיין יקרים). ולצד כל אלה, היה ניתן לשחק במשחק חופשי במשחק המכות "פוקן".

ממה שאני ראיתי ושמעתי, אנשים נהנו. נקודות החוזקה של האירוע היו חלוקת הקודים, ההתחשבות בשחקנים ופריסת שולחנות מחוץ לחנות, האפשרות לפגוש מעריצים נוספים שאוהבים פוקימון וחלוקות הפרסים הרנדומליות שנעשו לכל מי שלקח חלק בסדנת הלמידה. נקודות השיפור של האירוע היו ההחלטה לעשות אירוע ביום חול, כשאנשים עובדים, לאחר צאת יום כיפור, וההתמקדות המאוד ממוקדת רק בשחקנים תחרותיים (וידאו וקלפים). בנוסף לכך, בקלות יכלו לארגן שם "רייד" לשחקני פוקימון גו, או לעשות פעילות המונית נוספת לאוהדים מזדמנים.

ולמרות זאת, ניתן לקוות שזהו רק אירוע הפתיחה ומעתה והלאה דברים רק ישתפרו ויראו טוב יותר. יש גם פתח לצפות שחנות נינטנדו ישראל יעשו אוונט מיוחד כאשר יצאו המשחקים "פוקימון חרב" ו"פוקימון מגן" ב15.11.2019. עד אז, כדאי לנוסטלגיים להפסיק להסתכל אחורה בערגה ולהיות מאושרים בחלקם. כי פוקימון פעיל יותר מתמיד, יש עלייה ברמת ההתעניינות, יש אירועים ואוונטים ויש לאן להתקדם מכאן. בסך הכל די טוב!

איך היה לכם? כתבו לנו בתגובות!

7 תגובות

 1. Avatar

  לי אישית היה כיף מאוד. ממש מחכה לאירוע הבא…
  הם הוכרז אירוע ערב ב14.11! יהיה להיט!

  רק דבר אחד..אני חושב שלגמרי השתדלו לפנות לקהל הלא תחרותי… עם עמדות משחק חופשי בקלפים וסדנאות לימוד. כמו כן, בפוקן לא היה כלל טורניר.. זה היה משחק חופשי..ורוב האנשים נהנו בלי לדעת בכלל מה הכפתורים עושים חח

 2. Avatar

  הא אגב… הם הכריזו שיהיה אירוע השקה ב15.11
  ושבנוסף יהיה אירוע השקת לילה ב14.11 עם שלל הפתעות!

 3. Avatar

  לדעתי המשפט "פעם היה יותר טוב" הוא שגוי, בעיקר מבחינת פוקימון.
  לפי דעתי משחקי הפוקימון הראשונים, עד כמה שהם היו מהפכניים בזמנם לוקים בחסר במבט לאחור.
  האגדיים שם לא קשורים לסיפור בשום צורה או אופן, ופחות הרגשתי חיבור לדמויות.
  אז אני חושב שהיום הרבה יותר טוב מאשר פעם.

 4. Avatar

  היה ממש כיף אני באמת ממליץ לכולם לבוא פעם הבאה

 5. זורוארק

  לא הייתי, ואתם ממש גורמים לי להצטער שאני גר במרחק שלוש שעות ישירות. מבאס.
  אבל עדיין מגניב!

 6. Avatar

  היה כיף וממש אהבתי שהמון ילדים ומבוגרים מתחילים לחזור לזה שוב! מחכה כבר לכנס!!!!

 7. Lazy Venusaur

  אישית, אני נהנתי מאוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.