ראשי / מידע / פוקימון השבוע / פוקימון השבוע – אזלף / ליאב אשכנזי

פוקימון השבוע – אזלף / ליאב אשכנזי

שלום לכולם, כאן אזלף והחלטתי להחיות פרויקט שהיה באתר בשנת 2012 "פוקימון השבוע". בקיצור, פעם בשבוע תעלה רשומה שתספר על פוקימון מסוים. הפעם החלטתי להיות ממש מקורי ללכת על הפוקימון אזלף.  אז איך הרשומה תעבוד? כל שבוע אני אבחר פוקימון ועליו אני אכתוב רשומה בעלת 8 קטגוריות (על הפוקימון, תחרותי, משחקי וידאו, אנימה, במנגה, TCG ודעתי על הפוקימון).

אזלף

אזלף הוא פוקימון כוח הרצון, הוא מסוג על חושי, השם שלו כנראה מורכב מתכלת (azure) ושדון (elf).

תחרותי

לאזלף יש את היכולת ריחוף (Levitate), היכולת הזאת מונעת ממתקפות מסוג אדמה לפגוע בפוקימון. היכולת הזאת טובה כי אם יש ליריב מתקפה מסוג אדמה, אז היכולת הזאת מונעת ממנו להשתמש בה. סך כל הסטטים שלו הוא 580, החיים, ההגנה וההגנה המיוחדת שלו נמוכים יחסית לשאר הסטטים שלו (75), מה שהופך אותו להיות יותר התקפי מאשר הגנתי.

משחקי וידאו

אזלף זמין נכון להיום רק בפוקימון פנינה, יהלום, פלאטינום, שחור 2, לבן 2, אומגה רובי, אלפא ספיר, ואולטרה שמש ואולטרה ירח. תפקידו בפלאטינום היה להדריך אותך בעולם של גיראטינה. על פי תיאור הפוקידע שלו, הוא ההתחלה של כוח הרצון והוא ישן בקרקעית האגם שלו בשביל לשמור על איזון העולם. בנוסף למשחקי הפוקימון, אזלף מופיע בתור ספיריט בסופר סמאש ברוס אולטימט וגם הוא מופיע במשחקי מסטורי דנגן, פוקימון גו ועוד.

באנימה

באנימה אזלף הופיע לראשונה בפרק Pruning a Passel of Pals אז הוא התגלה לאש. בהמשך הוא נחטף על ידי צוות גלקטיק.

במנגה

אזלף הופיע לראשונה בDramatic Drapion & Crafty Kricketune II שם אזלף הופיע כקרן אור והציל את פרל ופלטינום משני מדענים. הופעתו השנייה של אזלף הייתה בPlatinum chapter שם דארקראי הרדים כמה פוקימונים אגדיים (ביניהם אזלף) עד ששיימין הציל אותם.

TCG

הקלף הראשון שלו היה בסט Mysterious Treasures ומאז הופיע בעוד 5 סטים: Legends Awakened, Plasma Blast, Forbidden Light, Unified Minds ופרומו אחד של XY Black Star Promos

דעתי על הפוקימון

לפי דעתי, אזלף הוא פוקימון ממש חמוד. הוא לא כל כך טוב בתחרותי, אבל לי זה לא כל כך משנה. העיצוב שלו ממש טוב והוא ממש מתאים למראה של השלישייה הזאת. אמנם הוא לא עושה הופעות רבות במשחקים, באנימה ובקלפים אבל זה מה שהופך אותו לפוקימון האהוב עליי, כי הוא לא כל כך מוכר ולא כל אדם שני אוהב אותו, כמו למשל צ'ריזארד.

אז זהו לשבוע הזה. אני מקווה שאהבתם את הרשומה ותכתבו מי אתם רוצים שיהיה הפוקימון השבועי הבא?

13 תגובות

 1. הוא UU בטיירים של סמוגון אז גרוע בתחרותי…? לא בטוח.
  אזלף פוקימון נחמד, אתה יודע כמה מה דעתי עליו (כפיל של מיו)
  פוקימון הבא… אולי מלואטה? סתם רעיון.
  אגב יהיה נחמד אם תוכל לרשום את הרמה של הפוקימון מבחינה תחרותית, OU UU PU וכו, אני חושב שזה יעזור לפרט על הפוקימון מבחינה תחרותית בצורה טובה יותר.

 2. אולי אימולגה בפעם הבאה? אם אתה רוצה כמובן

 3. עמית הלוקספרו

  יש לי את הקלף של אזלף שבו הוא עף בשקיעה. בכנס ה5 של האתר. אני הגעתי באיחור לכנס. אז קניתי רק לצערי הייתי מוגבל באפשרויות. אז קניתי חבילת פוקימון והלכתי. יצאו ממנה כמה קלפים ואת האזלף.

 4. תעשה על זראורה

 5. ישלי תקלף שלו שהוא מרחף עם העננים בצרפתית תעשה אולי על גוגואט gogoat הוא אחלה פוקימון ואף אחד לא ממש שם לב אליו

 6. אחלה רשומה. אשמח שהבאה תהיה על ארכאוס

 7. הייתי רוצה שהרשומה הבאה תיהיה על סרפריור רשומה מאוד טובה אבל כמו שלוז אמר אני חושב שאזלף הוא קצת כפיל של מיו

 8. אחלה רשומה

 9. עשית אזלף אז ללמה לא יוקסי ומספריט

 10. לודיקולו!!!

 11. Espeon Girl (לשעבר וולפיקס גירל)

  תעשה על האיוילושנס (כל שבוע איוי אחר וכמובן שיהיו הפסקות מהם לפעמים)

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תעשה על הפוקימון מארשאדו

 13. כן תעשה על מראשדו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.