ראשי / כתבות / למה משחקי פוקימון נהיו פחות טובים? / שי

למה משחקי פוקימון נהיו פחות טובים? / שי

למה משחקי פוקימון נהיו פחות טובים? / שי

= = = = =

המחיר

המשחקים "פוקימון חרב" או "פוקימון מגן" עולים בנפרד 60$, שזה כ216 ₪. בדרך כלל כל משחק חדש שיוצא עולה ככה. אבל לעומת מה שקיבלנו, המשחק לא באמת שווה את הסכום הזה. ואז גיימפריק החליטו שהם יוציאו DLC שעולה 30$ (בערך 108 ₪), שהוא האפטר גיים שהיה אמור להיות למשחק שמלכתחילה לא היה בו כל כך הרבה תוכן, וזה לא כל כך הוגן לדעתי.

בנוסף, אם אנחנו רוצים להעביר פוקימונים ממשחקים קודמים שנמצאים על ה3DS, אנחנו חייבים לשלם פרימיום לפוקימון הום. בפוקימון בנק לשם ההשוואה זה עלה 5$ לשנה, ועכשיו זה עולה 16$ לשנה בפוקימון הום, שזה יותר מפי 3 מהמחיר בפוקימון בנק.

בנוסף, אין באמת מספיק מקום לכל הפוקימונים שתעבירו, ולכן באמת צריך את פוקימון הום שישמש בתור מקום אחסון לפוקימונים. אבל זה לא הכל, כי אם לא העברתם את הפוקימונים בחודש הראשון של פוקימון הום, אכלתם אותה, אתם צריכים לשלם עוד 5$ בשביל הפוקימון בנק שתשתמשו בו רק פעם אחת.

כל זה מצטבר לערך של 110$, שזה בערך 396 ₪ למשחק פוקימון. וזה אפילו לא קרוב לדוגמה לאיכות של המשחק The Legend of Zelda: Breath of the Wild, שעולה רק 60$.

= = = = =

הסיפור

הסיפור הוא נורא קצר וחסר תוכן. יש כאלה שסבורים שבכלל אין סיפור למשחק הזה. וכשאכן קורה משהו מעניין במשחק, בעיר האמרלוק, ומספרים לנו שאיזו פוקימון הפך לדיינאמקס, אומרים לנו שהמבוגרים יטפלו בזה, ואנחנו (הדמות הראשית) נמשיך להתעסק בעניינים המשעממים שלנו, ונביס את המכונים.

לדעתי, הסיפור האמיתי מתחיל רק לפני הקרב נגד ליאון, אבל לזמן מאוד קצר. יושב הראש רוז מחליט שמשהו יקרה בעוד 10,000 שנה, וכעת זה נורא דחוף לו והוא מעיר את אינטרנטוס, שאפילו לא מסבירים לנו פרטים עליו, כמו לדוגמה: מאיפה הוא בא? למה הוא היה לפני זה בתוך הביצה? האם יש לו רקע היסטורי? וכולי. ואז ברייד שעושים נגדו הוא מוצג כיחסית בדיחה.

= = = = =

האנימציות

כשגיימפריק סיפרו שלא כל הפוקימונים יהיו בחרב ומגן, הם נתנו תירוץ שזה בשביל שהאנימציות יהיו באיכות יותר גבוהה. אבל האם זה באמת ככה? ספוילר: לא. האנימציות לא קיבלו שדרוג שנראה לעין מהמשחקים הקודמים. יש מתקפות שבכלל לא קיבלו אנימציה, כמו: Double Kick, Fury Swipes ואחרות. עוד דוגמאות בולטות: וויילורד נשאר בגודל הקטן שלו, סינדרייס שמשתמש בחבטת ראש (Headbutt) עם הרגל שלו וכיוצא בזה.

כשגלשתי באינטרנט, ראיתי גולש מתלמד שהכין אנימציה אקסקלוסיבית לפיקאצ'ו שעושה טייל וויפ תוך 40 דקות. אני לא אומר שגיימפריק צריכים לעשות אנימציה שונה לכל מתקפה ולכל פוקימון. אבל לפחות הם צריכים לדאוג שלכל פוקימון יהיה במתקפה הפיזית שלו איזשהו רמז של אנימציה כשהוא תוקף. ומכיוון שהם צוות מיומן ומקצועי יותר מהמתלמד שהכין אנימציה ב40 דקות, ובמיוחד כשהם חתכו חצי מהפוקימונים מהפוקידע בשביל לפנות מקום, זו לא אמורה להיות כזו בעיה עבורם. מה שמוביל אותי להסיק שגיימפריק שיקרו לנו לגבי האנימציות, וגם זלזלנו בנו על הדרך.

= = = = =

אשמח לשמוע מה דעתכם על המשחקים החדשים?

18 תגובות

 1. Avatar

  גיימפריק החברה הכי עצלנית בעולם…

 2. Avatar

  אני דווקא אהבתי את המשחקים החדשים. אני חושב ההפך לגמרי ממה שאתה חושב.

 3. Avatar

  יש מלא אנימציות מטורפות פיוז׳ן בולט פיירו בול טאנדר ןעוד אז בסדר בוא נבכה כי אין לסקראטץ׳ אנימציה ממילא אף אחד לא משתמש במתקפה הזאת אולי עד המכון הראשון בפלייפרואו היא שימושית מעבר לכך לא

 4. Avatar

  זה רשמית המשחק הכי משעמם של פוקימון אין עלילה יש רק 400 פוקימונים מתוך 890 בקושי הוציאו פוקימונים חדשים משחק הפוקימון שגיים פריק הכי היתעצלו עליו

 5. Avatar
  נקרוזמאן

  אתם אומרים שבכלל אין אנימציות חדשות וטובות? הסתכלתי בכלל על הקמפינג?

 6. Avatar
  ליאל צ'אריזארד

  חרב היה כיף אבל בואנה הוא צודק

 7. Avatar

  גיים פריק מדרדרים…

 8. Lazy Venusaur

  אתם אומרים שהמשחקים גרועים and yet אתם קונים אותם

 9. Avatar
  מאנקי D גנגר

  הכותרות לא מתאימה כי לא משחקי הפוקימון מדרדרים אלא רק מגן וחרב. לטס גו פיקצו ואיווי היה סבבה אבל לא יותר מדי אבל סאן אנד מון ואולטרה סאן ומון ופוקימון x וy והחידושים לדור השלישי הם טובים אז רק חרב ומגן וקצת לטס גו איווי ופיקצו לא כולם.

 10. Avatar

  לאזלף אין כוח לריב אז הוא פשוט ישלח את הגיף הבא:
  https://i.imgur.com/wqQ1ozi.gif

 11. Avatar
  סנורלקס איז אסליפ

  אני ממש לא מסכים עם הרשומה, אני מאוד נהניתי מסודר ושילד

 12. Avatar

  אזלף מה הקשר לריב

 13. Avatar

  זה פשוט מאוד , נינטנדו וגיים פריק פשוט מפלצות של כסף במיוחד שזה קשור לפוקימון . מגן וחרב שני משחקים שכנראה הפרולוג שלהם באותו אורך של המשחק עצמו , שלא נדבר על זה שאין לך את כל הכיף של לעלות רמות אתה רק משיג סוכריות ותוך יומיים כל השישיה שלך רמה 100 , אין מבחר בכלל של אגדיים ,אין כלום חוץ ממכונים ושימוש מוגזם ב "יריב" במשחק ( ברצינות הוא בכל מקום)
  הם פשוט הבינו שיש תמיד מי שיקנה אז אין צורך להשקיע.

 14. Avatar

  בסופו של דבר כל המשחקים החדשים הם אותו הדבר בלי שום שינוי

 15. Avatar
  Molgy the emolga

  אין לי כוח לריב, אבל בוא נאמר ככה.

  אפשר להתלונן כמה שרוצים, אבל בסופו של דבר פוקימון חרב ומגן הם משחקי הפוקימון שמכרו הכי הרבה.

  בנוסף לזה, אף אחד לא אמר שחייבים לקנות את הפרימיום בפוקימון הום, הרי זה גם חינם ואפשר לקבל פוקימונים שאתה צריך בטריידים שם.

  וכמובן, מה עדיף? שני DLC עם עלילה גדולה כמו של משחק שלם, או פשוט עוד משחק שיעלה פי שניים יותר משני הDLC ביחד.

 16. Avatar

  אמולגה גם אף אחד לא אמר שאתה חייב לקנות נינטנדו סוויץ' אונליין

 17. Avatar

  אני דיי בטוח שההרחבות יפצו על חוסר ההשקעה של גיימפריק זה נכון אין מבחר רב של אגדים ואין מבחר רב של פוקימונים והסיפור נורא אך בניגוד למשחקים אחרים יש מגוון רחב מאוד לשישיות יותר מהרגיל והוסיפו המון פוקימונים ממש טובים לגאלאר לכל דבר יש סיבה ויש לי תחושה שההרחבות לא יהיו דבר קטן זה נכון שזה יקר אבל הדברים האלה יהיו ממש ממש עצומים הרבה פוקימונים חדשים שלא ידוע לנו

 18. Avatar

  זה משחק טוב מאוד לדעתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.