ראשי / מידע / הכיסלצת היומית / הכיסלצת היומית: האף מוביל לצפון / מיכאל אלבוים (דור 3)

הכיסלצת היומית: האף מוביל לצפון / מיכאל אלבוים (דור 3)

אַפּוֹן (אף+צפון) ~> רָחוֹטֶם (רחב+חוטם)

הכיסלצת הראשונה של היום היא Nosepass, הלחם של Nose (אף) לצד Compass (מצפן), ומכיוון שזה אותו השם באנגלית וביפנית, אין לנו לאן לברוח. השם הנכון יהיה חוטמצפן, אבל זה ארוך ומסורבל, ולא נשמע כמו שם של כיסלצת אלה כמו המילים חוטם ומצפן זו אחר זו. להלחים את אף או חוטם עם מצפן זה לא פשוט, והמילה אַפֵּן (אף+מצפן) אולי קצרה מדי או לא ברורה מספיק. אפשר להשתמש במילה צפון במקום מצפן ואז נקבל אפון, שזה מעט יותר מעניין.

ההתפתחות של הכיסלצת מגיעה מהדור הרביעי, והיא Probopass, הלחם של מצפן לצד Proboscis (חדק או צינורית של חיות שמיועדים לאכילה או מציצה), או ביפנית, dainoosu, הלחם של dai (גדול) ואף, אפגדול.

אפשר להשתמש במילה רחב במקום גדול ואז נקבל רחדק (+חדק) או רחוטם (+חוטם). אפשר ללכת רחוק ולהשתמש במילה שגיא במקום גדול, ואז נקבל שגיאף, או נורא ואז נקבל נוראף. אפשר להשתמש במילה נפלא ואז נקבל אפלא, או פגז ואז נקבל אפגז! זה כבר רחוק מדי, אבל ממכר, אז עוד קצת. עם חוטם יש לנו משובחוטם (+משובח) או מובחוטם (+מובחר).

זהו, אספנו מספיק אפשרויות והגיע הזמן לבחור. זה יהיה רחוטם או שגיאף. יש איזה קסם בשגיאף, אבל ברחוטם מתחבאת המילה ריח, אז נבחר בה.

הידעת? זה ברור לכולם שהכיסלצת רחוטם מבוססת על מריו השרברב המפורסם, אבל תסתכלו מקרוב ותגידו לי שזה לא רב יהודי:

לעמוד הפייסבוק של מיכאל אלבוים: https://www.facebook.com/Elboim

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.