ראשי / מידע / הכיסלצת היומית / הכיסלצת היומית: שיניים מתחת למים / מיכאל אלבוים (דור 3)

הכיסלצת היומית: שיניים מתחת למים / מיכאל אלבוים (דור 3)

שָׂטוֹרֵף (שטן/שט+טורף) ~> דַקָרִישׁ (דקר/דוקר+כריש)

הכיסלצת הראשונה של היום היא Carvanha, הלחם של Carve (לפרוס, לחתוך, לבתר) או Carnivore (טורף) לצד Piranha (דג הפיראניה). ביפנית קוראים לכיסלצת kibania, הלחם של kiba (ניב, שן של טורף) לצד פיראניה. ובכן, בואו נראה מה כתוב בוויקיפדיה על שמו של הדג: "מקור השם 'פיראניה' בשפה אמריקאית מקומית, ככל הנראה מטופי עתיקה, כשהתרגום המילולי של שמו הוא "דג-שטן", או מגוארני, שם פירושו "דג-שיניים"".

אה, עכשיו זה נהיה מעניין! שטן וטורף נותן לנו שטורף, ויש את המילה שט בפנים. אפשרות נוספת היא שדג (שד+דג), צירוף אהוב במיוחד על גיקים. מאוד רציתי להכניס את הניבים איכשהו, אבל לא נראה שזה מתחבר, ואומנם אני אוהב את הצירוף שדג, נישאר עם שטורף.

ההתפתחות היא כריש בשם Sharpedo, הלחם של Shark (כריש) לצד Torpedo (טורפדו; טיל תת-ימי). ביפנית קוראים לכיסלצת samehadaa, הלחם של same (כריש) לצד hada-are (עור מחוספס), בגלל העור הדוקרני של הכיסלצת שמחזיר נזק לתוקפים.

אנחנו נקרא לכיסלצת בשם הטיוטה שנתתי לה: דקריש. קודם כול, דקר או דוקר נכנס יפה עם העור המחוספס, אבל יותר מזה, דקר זו צוללת ישראלית מפורסמת, דרך מעניינת לתרגם טורפדו למשהו מקומי – שגם משתלב טוב מאוד עם כריש.

פיראניה:
https://he.wikipedia.org/wiki/פיראניה

אח"י דקר:
https://he.wikipedia.org/wiki/אח%22י_דקר

לעמוד הפייסבוק של מיכאל אלבוים: https://www.facebook.com/Elboim

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.