ראשי / כתבות / עלייתו ונפילתו של מפלצות כיס / עלייתו ונפילתו של אתר פוקימון מפלצות כיס: שנת 2014!

עלייתו ונפילתו של אתר פוקימון מפלצות כיס: שנת 2014!

הנסיקה האמיתית של האתר התחילה לדעתי האישית בשנת 2014. בשלב הזה הפכנו להיות פחות קבוצה של יחידים והפכנו להיות יותר חבורה של חברים ממש טובים. ניתן לראות את זה לפי מגוון התכנים, האנשים והתרומות שנעשו באתר. 2014 היא אחת השנים המוצלחות באתר, אם לא הטובה מכולן.

לראייה, רק בימים הראשונים של ינואר ניתן לראות אין ספור פרויקטים חדשים, וכולם פרי יצירתם של אנשים חדשים שטרם היו באתר. משה מושונוב כתב פינה חדשה בשם "טבע חדש", יואב עזר לי לכתוב את הפינה "הכה את המומחה", רז פרסם את המדריך שלו לסיום המשחק "פוקימון לב זהב", תמר בן ישראל התחילה לפרסם את הציורים שלה, ואלה רק כמה דוגמאות בודדות.

החברות הזו שהיוותה את הבסיס של הקהילה ליוותה את האתר גם מבחינת תגובות, לדוגמה: בטורניר בחירת הפוקימון השנוא על האתר השתתפו לא פחות מ50 איש בכל סבב. מספרים שאנחנו לא רואים כיום. לאט לאט האתר צבר מומנטום והחלטנו ליישם את זה בכמה גזרות: הראשונה – הכנסת פרסומת לאתר.

עד לאותה תקופה, הכנסת אלמנט כמו כסף לתחביב כמו פוקימון היה נראה בעיני כמשהו טמא. אבל אז פנה אלי משחק דפדפן כלשהו וביקש לפרסם אותו אצלנו. אני לא ידעתי מה בדיוק לעשות ושאלתי את הגולשים לדעתם. הם חשבו שזה רעיון טוב והשאר – כמו שאומרים – היסטוריה.

הגזרה השנייה מטרתה הייתה להכות במוט כל עוד הוא חם. אחרי ההרצאה בנאטסו קון, חשבתי שיש לי הרבה יותר מה להציע וחשבתי שמן הראוי שאעשה את זה על במה יותר גדולה – ולכן פניתי לכנס הארוקון והצעתי להעביר שם הרצאה, וכך נולדה ההרצאה "נוסטלגיה בעולם הפוקימון". התוצאה הייתה חשיפה אדירה לאתר. אני לא חושב שיכולתי לבקש תוצאה טובה יותר מזו.

לאחר ההרצאה, ניצלתי את העניין הגובר באתר לפרסם מתיחה ("יש תאריך שידור לפרק הסיום של פוקימון"), משחק ("נחש מי?"), כתבה ("פיקאצ'ו שלך התאפס לרמה אחת") ואת הפוקידע של דור 6. בשלב הזה נדמה היה שלא יכולנו לטעות בשום דבר. כל דבר שנגענו בנו הפך להצלחה. זו הייתה תקופה נהדרת.

בשלב הזה לקחתי חופשה מהאתר וטסתי לניו יורק, ניו אורלינס ואורלנדו. ראיתי עולם, צפיתי בהיאבקות, ביקרתי במרכז הפוקימונים בניו יורק, והצהרתי ש"אין שום דבר שיכול לעצור אותנו". מה שלא סיפרתי לכם אז זה שהסרטן שלי חזר והפעם הכימותרפיה שנתנו לי לא עזרה. הגוף התחיל להילחם בה ולפתח נוגדנים. היו צריכים לעשות את מהלך יום הדין ולעשות מה שנקרא תרומת מח עצם. אני לא אלאה אתכם בפרטים, אבל נתנו לי משהו כמו 40% לשרוד ושרדתי נגד כל הסיכויים.

האתר המשיך לצבור נקודות ציון חשובות: נסטי הרימה תערוכות במסגרת "נסטיצירה", גלעד פיתח את התיאוריה הראשונה והמרכזית שלו "אני תמיד צודק", האתר הגיע ל2000 רשומות, ערוץ היוטיוב התקרב למינוי האלף שלו. נראה שהכל פועל כשורה, בלי קשר למצבי הרפואי. אבל אני רציתי יותר. והתחלתי לחשוב על הפרויקט הגדול מכולם.

אז בין פרסום הפוקידע של הדור השני, לבין חגיגות יום הולדת 4 לאתר, התחלתי לחשוב על איך אני לוקח את קהילת החברים הזו שבנינו כאן והופך אותה למגובשת יותר – הרעיון של כנס נולד. יצרתי קשר עם אשכול הפיס ברמת גן, גייסתי את אוהד ואת גלעד למלאכה, הבאתי כמה מעבירי תוכן, והתחלנו לבנות את זה.

בזמן הזה, גולשי האתר יכלו ליהנות ממשחק תפקידים בנושא "האח הגדול", המשך פרסום המנגה, הסיקור השבועי נולד, סיקור העונה ה17 של האנימה, הפינה של איתי בן חיים – "הבדלי מינים בפוקימון" – נוסדה ועוד אין ספור דברים טובים ומבדרים. באמת. אם הייתי מכין את הסיכום הזה כמו שעשיתי לגבי השנים הקודמות, הייתי מרגיש את הצורך להוסיף ולהכליל 85% מהרשומות שהתפרסמו בשנת 2014. עד כדי כך היא הייתה טובה.

ואז הכנס הגיע! ב23.10.2014 התרכזו לשני חדרים 150 איש שאהבו פוקימון, הבאנו לשם גם פיצה, היו שני דוכנים בלבד (אנימה צ'ודוקו וצ'וצ'ים) ואני חושב שגבינו משהו כמו 20 ₪ בכניסה. אבל החוויה הייתה מעל הכל. אנשים נפגשו, דיברו, חייכו, צחקו, שיחקו, נהנו, ואפילו שהכנס הזה היה רחוק ממושלם, הוא היה הכי מושלם שיש. כיום אני חושב שהוא היווה אבן דרך לכל האירועים, הטורנירים, העניין וההייפ שאתם רואים היום סביב פוקימון בכלל ובפרט. אני מאוד גאה בהישג הזה. את שנת 2014 סיימנו תחת ההבטחה שיהיה כנס נוסף בשנת 2015.

7 תגובות

 1. 2014 נשמעה שנה טובה לאתר , חבל שלא הייתי יכולה להיות באותה תקופה

 2. למ"א (ליו מאמן האיווי)

  כנל אני ההיתי רק בן 7 כשכל זה קרה

 3. האתר הזה נהדר
  אל תסגור אותו בבקשה

 4. ראית את כמות התגובות השבוע אל תגיד לי שאתה לא מרוצה מזה

 5. אשמח להכוונה איפה הם, כי במדריך הוידאו, בכיסלצת היומית ובסיקורי העונה החדשה אני רואה אפס תגובות.

 6. ומה אם האחרים

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נראה שזו היתה השנה הכי טובה באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.