ראשי / כתבות / בעד ונגד / בעד ונגד: פוקימון אגדות: ארכיאוס – המשחק שתמיד חלמנו עליו!

בעד ונגד: פוקימון אגדות: ארכיאוס – המשחק שתמיד חלמנו עליו!

בתאריך 28.1.2022 חברת פוקימון תוציא לאור את המשחק "פוקימון אגדות: ארכיאוס". זהו המשחק שתמיד חלמנו עליו! האם הוא הולך להיות טוב כמו שאנחנו מצפים, או לא? הגיע הזמן שנפתור את הסוגיה הזו אחת ולתמיד. אנחנו מפרסמים בפניכם את הדעות שלנו. אתם מוזמנים לצרף את דעתכם. אנו מקווים שיהיה דיון מהנה, פורה ומעניין.

= = = = =

= = = = =

היטמן (נגד): "פוקימון אגדות: ארכיאוס" יוצא לאור! ייפיי ייאיי מאדר פאקר! את מי זה אמור לעניין? אנשים כנראה הפכו למטומטמים גמורים אם הם מתכוונים לקנות את המשחק הזה. הרי חודשיים לפני כן יוצא משחק המבוסס על אותו מחוז, וגם הוא חידוש למשחק בן 15 שנה, לא פחות ולא יותר. כלומר – אתם משלמים 3 פעמים על אותו משחק. המתחכמים יגידו שאני לא צודק ויש בו מלא חידושים. ולזה אני עונה: זה שלוקחים פוקימונים ישנים מדור 1 כמו גראולית' ונותנים להם צורות מחוזיות זה שיא החידוש. בציניות כמובן. ומה הקטע להוציא שני משחקים בהפרש של חודשיים? זה כאילו שמים לנו סטופר לזמן שניתן לשחק בחידושים של דור 4. ומילא זה, אני הייתי נותן למבקרים שלי ליהנות מהספק אם לפחות המשחק החדש/ישן הזה היה מביא בשורה חדשה בסצנה התחרותית, אבל גם זה לא יקרה. חברת פוקימון תמשיך להמאיס את משחקיה על המעריצים עם עוד שנה של חרב ומגן. עד מתי נסבול? בקיצור, זה שיצאו קצת מהמסגרת, הוציאו את המכונים וביטלו את הסצנה התחרותית לא מעיד על קידמה. להפך, זה מעיד יותר על פיגור של הקהל שקונה את אותו מוצר בעבור אותו סכום ומקבל פחות תמורה. פראיירים כידוע לא מתים, הם פשוט קונים את אותו מוצר בינוני 3 פעמים.

= = = = =

אוהד (בעד): בשבילי, פוקימון אגדות ארכאוס הוא לא פחות מחלום שמתגשם. כשהייתי ילד הייתי יוצא החוצה עם חברים והיינו מפנטזים שעות על משחק עולם פתוח של פוקימון. על האפשרות ללכת לאן שאני רוצה, לתפוס את מי שאני רוצה ובגדול לשחק במשחק שבו השמיים הם הגבול. המעריצים של פוקימון תמיד לחצו על היוצרים לפתח משחק שכזה. תמיד היתה לנו התשוקה הזו. זה התחיל במשחקים ישנים מאוד וחובבניים שניסו ליצור את ההרגשה הזו, אולי המוכר שבהם היה Pokemon Generations. הייתה לנו תקווה אמיתית אי שם כשהוציאו לאור את פוקימון גו – אבל אפילו אז המעריצים צעקו והרעישו – זה לא הדבר שאנחנו רוצים באמת! תנו לנו כבר משחק עולם פתוח, למען השם! אז סוף סוף נראה שנינטנדו מספקים את הסחורה. אם רק המשחק הזה היה יוצא כשאני הייתי ילד, הייתי הילד המאושר בעולם. כמובן שאני עדיין קצת זהיר – יוצרי פוקימון ידועים בשנים האחרונות לשמצה במחזורים ובאכזבות שהם גרמו למעריצים – אבל אני מקווה שהמשחק הזה בא לתקן את המוניטין הרע שהם יצרו לעצמם. שסוף סוף יהיה לנו בידיים משחק שהוא בדיוק מה שחלמנו שיהיה לנו. נינטנדו – סומכים עליכם!

20 תגובות

 1. אני חושב שהרעיון של לג'נד ארכיאוס הוא ממש טוב,
  אני תמיד דמיינתי איך זה יהיה לתפוס פוקימונים בעולם פתוח וסוף סוף אוכל לדעת ולראות, אהבתי שהם הוסיפו צורות חדשות וגם פוקימונים חדשים וגם שיש קישור בין כל כך הרבה דמיות במשחק ליהלום ופנינה אני ממש מצפה לשחק בזה ואני מקווה שיעשו עוד דברים בסגנון.

 2. אני חושב שזה יכול להיות משחק טוב ו… בואו נודה בזה: חוסר מכונים במשחק זה לא בדיוק הדבר הכי נוראי שיקרה בפוקימון. בחרב ומגן הם היו רק דרכים להציג לנו וואיפוס. ועם (חוסר) העלילה הזאת בצד, אולי הם יוכלו גם להציג דרכים מאתגרות יותר לעבור את המשחק וגם עלילה אמיתית.

 3. ממש לא מסכים עם הגישה של יוסי.
  אני שחקן תחרותע, ועל פניו אני נפגע מכל שיוצאים 2 משחקים סמוכים ששניהם לא תחרותיים..ואת הסירה התחרותי. בכלל משאירים בסורד ושילד.

  אני חושב שמי שמסתכל על ארכאוס כ'שוב חוזרים לאותו מקום' פשוט לא רואה דברים בצורה נכונה.
  אני חושב שמעולם, אבל מעולם לא ראינו משחק כל כך שונה.
  הלכידה שונה
  הקרבות שונים. מערכת הקרב מעולם לא היתה שונה כל כך.
  ואגב.. פה הפוקמונים יכולים לתקוף *אותך* טירוף!
  העלם נראה עמוק יותר מכל מה שאי פעם הכרנו. הקמפסיט יהיה מקום משמעותי שבו אתה לא רק מלטף איווי אלא מכין לעצמך שיקויים וכדורים.

  כן..יש לי צד שחבל לו שהמשחק התחארותי נתקע בסורד ושילד
  אבל ארכאוס לגנד נראה משהו שאני כבר מעכשיו מצםה ממש לשחק בו

 4. למ"א (ליו מאמן האיבי)

  בעד קלללללללל

 5. למ"א (ליו מאמן האיבי)

  למרות שאני מרגש יותר לרימייקים כי הם יוצאים בול ביום הולדת שלי

 6. הלל גיא יוסי המחריד לשעבר

  בעד…

  סליחה יוסי😭😭

 7. באותה קלות יכולתם לקנות את המשחק של זלדה (Breath of the Wild) ולגמור עם זה. אותו משחק בדיוק.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רק עם פוקימונים להתפתחויות חדשות

 9. צר לי ומחילה למי שלא מסכים אך יוסי צודק.
  אולי זה לא חוכמה להגיד את זה בהתחשב בכך ששלשום מחקתי פוקימון גו סופית מהטלפון, ואולי זה לא חוכמה לשמוע את זה ממי שמאס כמעט לגמרי מפוקימון כי טוב… אני כבר לא אוהב את האנימה כבר ולא את המשחקים בטלפון ולא את הדורות החדשים ולא את הדמויות החדשות ואולי עלול להשמע כאילו אני תקוע בעבר אבל מדי פעם מותר להתקע שם אני נשאר בקהילה כי אני פשוט מקווה שמשהו כן יחזור לדברים שאני אהבתי בפוקימון או שפשוט אני מפחד ל"המשיך הלאה" אבל אם תחפשו אותי בעתיד זה אולי יהיה בדסני ישראל כי טוב… זה דסני ואני כמעט ומשתחווה לדסני כי זה דסני

 10. אז מי ניצח?

 11. נגד.
  לא צריך עוד חידושים ומשחקי צד שונים ומשונים.
  צריך משחק חדש שעומד ברף הציפיות של המעריצים, ושמיועד לסוויץ' ושלא התחיל כמשחק ל3DS.
  עם כמה שאני מחכה לחידושים של סינו, המשחק הזה (Arceus) בכלל לא מעניין אותי.
  עולם פתוח? יש מספיק משחקים עצמאיים ורום-האקס שנותנים את זה, ועושים עבודה יותר טובה.
  לא חושב שהסגנון הזה של Monster Hunter ייושם בצורה טובה בעולם של פוקימון.

 12. אני נגד זה משחק בעיצוב רע

 13. חושב שבעד הפעם לפי דעתי הם יפתיעו ביג טיים במיוחד בתקופת הקורונה הם יפתיעו בענק וזה המשחק שחלמנו עליו אין סיכוי לאכזבה

 14. אני בעד לאגנד אריכיאוס נראה אדיר ואני מחכה כבר לנסות אותו .

 15. אני בעד לנסות אותו

 16. למ"א (ליו מאמן האיבי)

  בעד מנצח בנתיים

 17. אני סקרנית לנסות את המשחק הזה, אבל ההתרגשות שלי מהמשחק החדש של סינו היא בערך פי מאתיים.
  סוף סוף יוכל להיות לי טרטוויג, (הפוקימון הכי חמוד בעולם, חוץ מאיוי כמובן) ואני לא אראה מחריד!

 18. המשחק נראה טוב,אני ממש ארצה לשחק בו אני בעד

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני נכון להרגע נגד המשחק או יותר נכון לא מתלהב. המשחק מזכיר לי את פוקימון גו ( גם ממנו לא התלהבתי) שם העיקר זה לתפוס פוקימונים בלי להילחם יותר מדי ואם כבר יש קרב אז זה ממש מעפן. בארכאוס הוא מובנה כמו לגו רק הרבה יותר טוב. אני טיפוס תחרותי. אני אוהב במשחקי הפוקימון קרבות ומכונים ולידה ולכן המשחק כרגע לא נראה שמדבר עליי.
  מה שכן, אם היה משחק יותר מודרני ולא כמו ארכאוס שמתעסק בעבר הרחוק, אני חושב שילוב של המאמן שנזהר מפוקימון פראי, הבחירה של השחקן האם לזרוק כדור או להוציא פוקימון שיעזור ויילחם, קרבות נגד מאמנים, ליגה ומכונים, שילוב של כל זה במשחק לדעתי יהיה ממש טוב ומגניב. אבל את כל השילובים האלה אין בארכאוס ולכן כרגע אני נגד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.