ראשי / כתבות / בעד ונגד / בעד ונגד: פוקימון מסעות – מה אתם חושבים על גו?

בעד ונגד: פוקימון מסעות – מה אתם חושבים על גו?

מסעות פוקימון הפגישה אותנו עם דמות חדשה – גו, ועם סיסמה ישנה – לתפוס את כל הפוקימונים. הדעות בנוגע לעונה החדשה ולדמות החדשה חלוקות והגיע הזמן שנפתור את הסוגייה הזו אחת ולתמיד. אנחנו מפרסמים בפניכם את הדעות שלנו. אתם מוזמנים לצרף את דעתכם. אנו מקווים שיהיה דיון מהנה, פורה ומעניין.

= = = = =

= = = = =

טל (בעד) הגיע הזמן! כבר שנים שאנחנו צופים באש נכשל בליגה פעם אחרי פעם, ונפרד מסיבה לא ברורה מכל פוקימון חזק שהיה לו, לעזאזל! אש נפרד מכל צוות שהיה לו כל פעם מחדש, והוא שחרר את בטרפרי, פידג'יוט, ועוד המון פוקימונים חזקים. לצופים נמאס מאש, ופוקימון ידעו את זה, ובעקבות כך, גו נולד. פוקימון ידעו שדור צופים חדש דורש פנים חדשות, וגו הוא המועמד המושלם. וגם אל תשכחו, כל הקונספט של פוקימון, כולל המוטו שלהם, הוא לתפוס את כולם, וזו גם המטרה של כל שחקן – וזה בדיוק מה שגו עושה. חוץ מזה, באנימה נראה שיש עניין לתת זמן מסך לכל אחד מהפוקימונים הקיימים, וכעת, כשגו מנסה לתפוס את כולם, לא צריך להמציא רעיונות דביליים לכל פוקימון, כמו טראביש בגן ילדים, או גנבי גלידה בתחפושות ונילייט. סוף סוף יש דמות באנימה שהוא לא לוזר גמור, ומכוון גבוה. אני חושב שגו הוא תוספת מרעננת לעלילה, ומקווה לראות אותו כמה שיותר.

= = = = =

איווי גירל (נגד) לפי דעתי הקונספט לא משהו ויכול להיות חרוש. המוטיבציה הזו דיי חרושה ומובנת בפוקימון ודיי שטוחה וגם הסיפור רקע שלו לא מעניין. הוא רק ראה את מיו עושה כמה טריקים ופתאום הוא רוצה לתפוס את כולם. במשחקים זה עובד, אבל לדעתי ביקום של האנימה המוטיבציה של לתפוס את כולם פחות עובדת. לדוגמה: זה מוריד בערך של אגדים באנימה (סוויקון), וגם פתאום פוקימון התעוררו להוסיף דמות עם המוטיבציה הכי עיקרית ושטוחה בסדרה שהיא גם המוטו שלהם ״לתפוס את כולם״. אני אהבתי יותר כשבאנימה היו מוטיבציות יותר מגוונות מליטרלי המוטו של פוקימון, כמו המוטיבציה של סרינה למצוא את עצמה, בעזרת להשתתף בתחרויות פוקימונים, והמוטיבציה של מיסטי שגם היא יכולה להיות מאמנת פוקימוני מים חזקה, אפילו יותר מהאחיות שלה, ולהוכיח את עצמה מולן. גו פשוט יום אחד רואה אל עושה כמה טריקים ופתאום מחליט לתפוס את האל ואת כל הפוקימונים, זה קונספט עצלני וחרוש ואני לא תומכת בגו.

22 תגובות

 1. מולגי בוחר בפוקימון הכי אהוב עליו!

  אין לי ממש תגובה על גו, הוא תוספת נחמדה לעונה הספציפית הזו של הסדרה המייצגת את לטס גו פיקאצו ואיווי. כל עוד הוא לא ממשיך חושב שהוא בסדר מבחינתי.

  אני אישית גם ככה פחות אוהב את האנימה. מעדיף יותר פוקימון גנויישנס או אבולושן. כאלו שמראים את העום של פוקימון בזוויות ונקודות מבט שונות, ומראים יותר על החיים של דמויות מוכרות.

 2. גו מייצג את פוקימון גו ואני מעוצבן עליו

 3. מיוטו המלך לא אוהב את גו

  אני לא אוהב את גו סתם דמות צבועה אם חלום מטופש שרוצה לתפוס את כל הפוקימונים כשאש תופס פוקימון יש על זה פרק שלם וגו תופס פוקימון כל פרק כאילו על הפרק הראשון הוא תפס את כל פוקימונים החרק במחוז ואטאפאק שלא לדבר על זה שהוא תפס את סוויקון אם פוקדור רגיל כי אני מסכים אם טל אש הוא דמות ילדותית שחוזר על אותם טעויות פעמיים ולא ניצח וכנראה לא ינצח בליגה אמיתית ליגת אלולה פחח אבל באמת כאילו שלא מספיק שגו תפס את סוויקון הוא ניסה לתפוס גם את מיוטו מה הדיסלקט הזה חושב שהוא יכול לתפוס את הפוקימון הכי חזק יודעים מה כחו חיקוי שחבר שלי המציא. אני גו אני אתפוס את כל הפוקימונים ולא אשתמש בהן באף קרב כן הזוי לא אכפת לו מהפוקימונים שלו חוץ מסינדרייס גרוקי ודריזל אז גו לך הביתה

 4. אני מעדיף שאש ישאר הדמות הראשית וכמה דמויות ראשיות קודמות יחזרו לטייל איתו וגם שגו ישאר לטייל איתו

 5. אוקיי,אני יכול להבין את הדעות של כולם אבל רק רוצה להגיד שאש לא לוזר, ויש סיבה לזה שהוא משאיר פוקימונים מאחור גם אם זה מעצבן לגרוע. אש כרגע הוא אחד המאמנים החזקים בעולם רק מזכיר. והוא הגיע להישגים ממש טובים.
  לגבי גו, אני בהתחלה לא אהבתי אותו, אבל ככל שעבר הזמן למדתי לאהוב אותו, אני חושב שהוא דמות ממש טובה יאפשר לראות את ההתקדמות שלו. למקרה שאש ימשיך איתנו לדור הבא מה שכנראה יקרה, אני אשמח שגו יצטרף אליו, אני שמעתי הרבה אנשים אומרים את זה לגבי גו שיכול להיות שיהיה אותו דבר שהוא יהיה גם בעונות הבאות כמו ברוק.
  אני אשמח לזה.

 6. דארת' מולגי (שזה בעצם נקרוזמאן)

  אני מאוד אוהב את גו, אבל לא מסכים עם הטענות של טל – במיוחד לגבי אש. אש ליטרלי ניצח ליגה בסאן ומון (ואל תתחילו פה לקשקש על למה הליגה הזאת לא נחשבת, ליגה זאת ליגה) והוא עכשיו המאמן התשיעי בעוצמתו בעולם כולו, והוא ליטרלי שמר מית'יקל – אם ”נמאס“ לי ממנו, זה לא כי הוא ”כל הזמן מפסיד“ או ”משחרר כל פוקימון טוב“, אלא כי הוא *עומד להגיע לפסגה.* המטרה הסופית שלו היא לנצח את ליאון ולהיות מספר אחת, נכון? אם הוא יפסיד, יהיה מגוחך להמשיך עם המטרה הזאת לדור התשיעי; ואם הוא ינצח אבל ישתתף בליגה של הדור התשיעי, מה הייתה הפואנטה? או שהוא מספר אחת בעולם או שהוא לא! אם ג'רניז תהיה העונה האחרונה של אש (כן ייטב), זה יהיה כי הוא השלים את המטרה שלו, מה שיאפשר לכותבים להפוך אותו לדמות מנטור כמו ג'וטארו מג'וג'ו בדורות הבאים, וככה להעביר את הלפיד בלי להיפטר ממנו לגמרי (מה שלא ימנע מאנשים להתלונן בטוויטר, אבל זו התחלה). אבל מספיק לדבר על אש, אנחנו כאן כדי לדבר על גו.

  מאז המשחקים הראשונים לגיימבוי, תמיד היו *שתי* מטרות/סיסמאות מרכזיות בפוקימון – להיות הכי טוב (להביס את האלוף ולכבוש את הליגה) ולתפוס את כולם (להשלים את הדקס). בעונות הראשונות של האנימה ניסו לתת לאש להיות שניהם, לפני שהחליטו לוותר על החלק של לתפוס את כולם. אחרי שאש ניצח את ליגת אלולה, זו הייתה הזדמנות מושלמת להחזיר את המטרה הזאת לאור הזרקורים – הפעם בתור דמות חדשה, ולפצל ביניהם את הפוקוס. ומה יש לומר, גו ממלא את התפקיד הזה בצורה טובה. הרבה שונאים את זה שהוא מייצג את פוקימון גו, אבל לא רק שהם מתעלמים מההשפעה האדירה של פוקימון גו על הפרנצ'ייז באופן כללי, אלא גם מהעובדה שזו הדרך המושלמת להציג דמות שמטיילת בעולם ומנסה לתפוס את כולם. אם יש לי ביקורת על זה, זה שהוא לא *מספיק* מייצג את פוקימון גו, כי הכותבים לא נותנים לו להשתמש בפוקבולס שונים או בבריז כדי להקל על התפיסה – אתם יודעים, דברים סטנדרטיים של פוקימון גו. הוא גם תופס כמעט כל פוקימון בפוקבול אחד, ולא שיש לי בעיה עם זה – הבחור מנסה לתפוס את כולם, אי אפשר להקדיש הרבה זמן לכל אחד ואחד – אבל הרבה שונאים אותו בגלל זה. בפרק הידוע לשמצה שבו גו תופס סוויקון (לא *את* סוויקון – יכול להיות יותר מאגדי אחד מכל זן מלבד מקרים שבהם זה באמת סותר כל היגיון, תתמודדו עם זה), אם הוא היה צריך כמה נסיונות כדי לתפוס אותו (וגם משתמש באולטרה בולס), הצופים היו יכולים להעריך יותר את איך שגו בהמשך מטפל בסוויקון ומנסה לזכות באמונו, מה שהופך את גו לראוי בעיני סוויקון להיות המאמן שלו גם כשהוא מנסה לשחרר אותו.

  זו עוד בעיה מטופשת שיש לאלה ששונאים את גו – הפוקימונים שהוא תופס. חבר'ה, תכניסו לכם את זה טוב טוב לראש – הוא. רוצה. לתפוס. את. כ ו ל ם. גו תפס את כל שלושת ההתחלתיים של גאלאר ואש לא קיבל אף אחד? תתקדמו עם הזמן אנשים, הצוות של אש סטאקד גם ככה והוא לא צריך את הרסטריקשן הזה. הגיע הזמן לקצת גיוון. אני עדיין זוכר איך אנשים התבכיינו כשגו תפס אבסול כאילו זה פוקימון ברמה של אגדי או משהו (וזה די מראה על הגיל המנטלי של ההייטרים האלה), וממש לאחרונה הם איבדו את השיט שלהם כשגו העז לתפוס את הפוקימון האגדי, היחיד מסוגו, שרק למאמן אחד ויחיד יש זכות להחזיק בו… פרואקי. תמיד אמרתי שהמעריצים של אקס וואי מעצבנים, אבל לטעון שהאנימה נהרסה כי גו תפס את הפוקימון היחסית נפוץ שבמקרה גם לאש היה והתפתח לאחד הפוקימונים הכי חזקים שלו (שהם יודעים *טוב מאוד* שהולך לחזור בתוך שלושה פרקים) זו רמה חדשה של טמטום.

  לגבי טענות הנגד של איוי גירל – המטרה המקורית של גו הייתה רק לתפוס את מיו אחרי שפגש אותו, והוא אפילו טען שמיו הולך להיות ההתחלתי שלו. רק אחרי שהוא פגש את סקורבאני ושיתף איתו פעולה, הוא עבר למטרה יותר הגיונית והחליט להתקדם לאט לאט בדרך למיו בכך שהוא יתפוס את כולם. וכמובן, לא דיברנו בכלל על פרוייקט מיו – אם זה הכיוון שהאנימה תיקח בדורות הבאים, אני לגמרי בעניינים.

  אז כן, גו דמות טובה ומקבל הרבה שנאה שלא מגיעה לו, רק לא יזיק לו עדכון לארסנל.

 7. דארת' מולגי (שזה בעצם נקרוזמאן)

  נ.ב. גו הוא לאב אינטרסט הרבה יותר טוב ממיסטי *ובטח* שמסרינה בשביל אש, don't @ me

 8. וואו, אין לך מושג כמה נהניתי לקרוא את התגובה שלך.
  פשוט וואו.
  וכן, זה לא שאני לא אוהב את אש, אבל הוא עשה לדעתי יותר מידי טעויות, וזמנו קצת עבר.

 9. מיוטו המלך לא אוהב את גו

  מסכים אם טל ונקרוזמא ואו תגובה ארוכה

 10. גו סבבה, לא מבין מה הבעיה איתו

 11. בעד ונגד בלי הדעה של היטמן, זה לא קרה כבר הרבה זמן אם בכלל

 12. אה כן, רק מיסטי לאש

  הדעה היחידה שלי היא שהאנימה נעשת מאז xy קצת לא ברורה
  עונה לפני אש בן 2 לומד בבית ספר ושואל פוקימון אם הם רוצים להצטרף עליו כאילו הוא לא מבין את הקונספט של להילחם ואז לתפוס
  ועונה אחרי אש מסתובב בכל העולם עם ילד רנדומלי שרוצה לתפוס את מיו, את הפאקינג בורא של הפוקימונים, את הפוקימון הראשון, רק כי הוא ראה אותו מציק לאיזה נידוקינג.
  ןעדיין הם שואלים פוקימונים כאילו הם בני 5 אם "תרצה להיצטרף לשישיה שלי? אהו כן מגניב ממש"
  נכון שזה מה שפוקימון מנסים להשיג, קהל צעיר, והם מנסים להישתמש בסוג אנימה לילדים קטנים כדי למשוך את זה וכמעט התחלה חדשה לסדרה.
  כאילו הם לא לקחו בחשבון את העונות הקודמות כשהם המציאו את הליגה העולמית. אם זה דבר כל כך חשוב איך לא שמענו על זה במשך 26 שנים מהעולם של פוקימון?

 13. מיוטו המלך

  צודק האמיצה ילדותית וזאת הסיבה שאני רואה רק פוקימון דורות ופוקימון אבולושן

 14. מיוטו המלך

  האנימה לא האימה (אתם לא יודעים כמה מעצבן לכתוב בטלפון )

 15. עיני, אש ליטרלי עשה את זה בכל עונה מאז העונה הראשונה. זה חלק מהדמות שלו. הוא לא תופס פוקימונים סתם ככה, הוא תופס פוקימונים שהוא יצר איתם קשרים. והאמת שכן שמענו על הליגה העולמית קודם, סינת'יה הזכירה אותה בדיימונד ופרל

 16. ליו מאמן האיבי

  גו הוא ההגדרה המילונית של דמות מא בשבילי
  הוא כמו אש רק בלי נוסטלגיה והפיתוח של יותר מ10 עונות של הסידרה

 17. אה, תודה על שהזכרת לי עוד נקודה טובה, ליו – עניין הנוסטלגיה.

  במשך כל העונות הקודמות, אש היה תמיד ממש במרכז, כשהטרבלינג קומפאניונס שלו הם בגדר דמויות משנה ותו לא. עם ג'רניז הם שינו את זה בכך שהם נתנו לגו פוקוס בדיוק כמו לאש (יש שיטענו שאפילו יותר מלאש – אישית לא רואה בעיה עם זה) ועשו אותו פחות או יותר פרוטגוניסט שני. כמובן, בהיותו דמות חדשה בתחילת דרכה, אנשים עושים השוואה לא הוגנת בינו לבין אש, שהיה פה מההתחלה והיו לו 23 עונות של פיתוח דמות.

  אבל זה חלק מהעניין – אש מתקרב מאוד להשלמת המטרה האולטימטיבית שלו ולהיות מספר אחת, ובאותו זמן מציגים לנו פרוטגוניסט עם מטרה חדשה שרק התחיל את דרכו ועוד יש לו לאן לשאוף. זה סט אפ מושלם בשביל העברת הלפיד לדמות חדשה – לתת לנו ללמוד להכיר אותו ולהתחבר אליו בזמן שהגיבור הקודם מסיים את מסעו, במקום שזה יבוא משום מקום בסוף העונה. אני באמת חושב שאם האנימה לא תחתום את המסע של אש אחרי הניצחון שלו בליגה העולמית ותעביר את הלפיד לגו, זו תהיה רשמית ההחלטה הכי מטומטמת שהכותבים עשו.

  אז כמובן שלגו אין אותה נוסטלגיה ופיתוח דמות כמו לאש – הם הרי לא יכולים לשכתב את ההיסטוריה ולהפוך אותו לחלק קבוע בסדרה עוד מהעונה הראשונה – אבל אין שום סיבה שיתייחסו לזה כאל משהו שהופך אותו לדמות פחות טובה, אלא להפך – ליהנות מההתחלה של משהו חדש אחרי יותר משני עשורים.

 18. בלי אש קטצ'אם אין אנימה. זה כמו שתשימו את "חברים" בלי רוס ורייצ'ל. גו הוא תקן גאנת'ר, סייד קיק לא מזיק.

  לא מבין למה הוא צריך אגדיים, יכלו להשתמש בדמות שלו לתת במה לפוקימונים שלא קיבלו אותה בדורות הקודמים. כמו לדוגמה, וינונאט.

  הבעיה היחידה שיש לי איתו היא שהנוכחות שלו לא איפשרה לאש קטצ'אם לתפוס התחלתי משלו, קצת כמו אח קטן שמנסה בכוח לגנוב את האהבה של ההורים מאחיו הגדול.

  בקיצור, אני באמצע בקטע הזה.

 19. מולגי בוחר בפוקימון הכי אהוב עליו!

  האמת, די בטוח שלטרייס היה וינונאט

 20. דארת' מולגי (שזה בעצם נקרוזמאן)

  אני מכבד את דעתך כמו את דעתו של כל אחד אחר, היטמן, אבל באמת שאני מרגיש צורך לחלוק על הטיעונים שלך. ככה זה בדיוני בעד ונגד, לא?

  ”בלי אש קטצ'אם אין אנימה“ *צוחק בג'נריישנס, טוויילייט ווינגס ואבולושנס, שעל כולם מעריצים רבים אמרו שהם מעדיפים את זה על פני האנימה עם אש*

  אגדיים? יש לו רק אגדי אחד שאפילו אין לו גישה קבועה אליו, והוא הופיע רק פעם אחת מאז שהוא תפס אותו למשך סצנה אחת.

  ורבאק, כמה אפשר שאש יקבל סטארטר כל דור? לא אכפת לי שזאת ”מסורת“, זה חרוש וזה מגביל את הצוות שלו כי ”חייבים“. הצוות של אש בג'רניז הוא יותר מגוון מכל צוות שהיה לו לפני, ונותן לו פוקימונים שהרבה רצו שיהיו לו כבר שנים (במיוחד לוקאריו). המחסור בסטארטר בצוות באמת שלא גורע.

  Thank you all for coming to my TED talk.

 21. לא קשור מגביל את הצוות, התחלתיים יכולים להיות פוקימונים חזקים ממש

 22. וברור שהוא הכי מגוון, כי העונה הם לא מתרכזים במחוז אחד אלא במסעות בכמה מחוזות לכן לאש יש יותר אפשרויות תפיסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.