ראשי / יצירה / הסייר / הסייר – מדריך דמויות – עדכני לפרק 6

הסייר – מדריך דמויות – עדכני לפרק 6

שלום לכולם, כאן טל.

טוב, שמעתי מהרבה גולשים שהעניין שלהם בסיפור הסייר קצת דעך כי הם התקשו להבין מה בדיוק קורה. קודם כל, זה מתבהר לאט לאט במהלך הפרקים, אבל, החלטתי ליצור תקציר קטן ומדריך דמויות שיעזור לכולם להבין מה קרה בסיפור עד עכשיו.

שנתחיל?

= = = = =

הסיירים:

רקע: איגוד הסיירים נועד לשמור על הטבע והפוקימונים שבו בטוחים, חלק מהסיירים משתמשים במעלעל – מכשיר שאיתו אפשר לתפוס כל פוקימון באופן זמני, ואחר כך לשחרר. סיירים אחרים משתמשים בפוקימונים קבועים בתור שותפים, אך סיירים אלו נחשבים סוג ב' בעיניי שאר חבריהם.

דמויות:

ראיו: ראיו הוא נער צעיר, שהחליט להיות סייר, הוא עבר הרבה אימונים, והוא כעת עומד בפני המבחן האחרון, פעילות בשטח – המבחן שלו הוא לשמור על אגם וריטי, מקום די רגוע לכאורה. אם יעמוד במבחן, הוא יהיה סייר מן המניין.

ליסה: נערה צעירה ומצחיקה, השותפה של ראיו, גם היא נאבקת להכרה כסיירת, במבחן האחרון שלה – שמירה על אגם וריטי, היא שובבה, ועם זאת נחושה מאוד לעמוד במשימה שלה. היא מאוד אימהית, ודואגת לראיו, שנוטה להסתבך.

ג'ון: סייר זקן, היה האחראי על ראיו בזמן האימונים שלו, הוא נרגן ועייף, אבל בפנים הוא דאגן ואוהב. וראיו מאוד קשור אליו.

בוויזל: הפוקימון של ראיו. בוויזל הוא פוקימון בטלן שמעביר את זמנו באכילה ושינה, אבל בסופו של דבר, הוא פוקימון חזק מאוד, וכאשר הוא נכנס לקרב, בדרך כלל הוא יוצא כשידו על העליונה.

סטארלי: הפוקימונית של ליסה, פוקימונית צייתנית, אך עם זאת בעלת דעה עצמאית. היא מסוגלת להרבה יותר ממה שנראה, היא אפילו סוחבת את הבעלים שלה כשהן עפות ממקום למקום.

מילוטיק: הפוקימונית של ליסה, ליסה מצאה אותה פצועה קשה, ומיד נגשה לטפל בה, מילוטיק אסירת התודה מצאה בליסה מאמנת ראויה, ונשארה איתה.

= = = = =

צוות אומגה:

רקע: צוות אומגה שלט במחוז מפלצות כיס שנים רבות, עד שנפל הודות לכמה מאמנים אמיצים, שהפכו לאלופי מפלצות כיס. כעת צוות אומגה שיקם את עצמו מחדש, והתמקם בסינו בחיפוש אחר פוקימון עוצמתי לא ידוע.

דמויות:

האדון: אדם קשוח מאוד, אפילו לילדיו. לא הרבה ידוע עליו, חוץ מזה שהוא משתדל להסתיר את פניו, ושיש לו אמבריאון זוהר.

בלייז: אדמין פלוגה אלפא – אדם קשוח, שהחולשה היחידה שלו היא האדמין של פלוגה גמא – אורון, בה הוא מאוהב בסתר. הוא דוגל במשמעת צבאית, והוא המתחשב ביותר בין כל האדמינים, חייליו מעריצים אותו. מתמחה בפוקימוני אש.

סנואו: אדמין פלוגה בטא – אישה בשנות העשרים המוקדמות שלה, היא קשוחה, וקרה כמו קרח, הדברים היחידים שהיא נהנת מהם הם קרבות פוקימונים, ולהתעלל ברגשותיהם של חבריה. מתמחה בפוקימוני קרח.

אורון: אדמין פלוגה גמא – אישה כעסנית, שנהנת מתחושת שליטה, היא חייבת שהכל ילך כמו שהיא רוצה. היא מאויימת מעלייתו המפתיעה של בנו של האדון בדרגה וחוששת שכשיעלה לשלטון הוא יפתר ממנה. לכן היא שלחה חיילים לחבל בתוכניות שלו מבפנים. מתמחה בפוקימוני מים.

אליאס: אדמין פלוגה דלתא – בנו של הבוס, פלוגה חדשה הוקמה כשעלה בתפקיד, והוא מפקד עליה. תפקידו לתפוס פוקימון לא ידוע ולהגיש אותו לבוס, והוא מנסה כמיטב יכולתו להצליח. עם זאת, נראה שהוא מנסה משום מה לתפוס את שומרי האדמים, מספריט אזלף ויוקסי.

גס'י וג'יימס: לשעבר חיילים בצוות רוקט, לאחר שקרס התגייסו לצוות אומגה ושירתו תחת אורון, אבל כשנוצרה הפלוגה החדשה בפיקודו של אליאס, הם עברו אליו, עם הוראות מאורון לחבל בתוכניות שלו.

ג'ייק: בחור שמאוהב בג'סי, אך מתקשה לכבוש את ליבה בגלל שותפתו לצוות – קאסידי, יריבתה של ג'סי משכבר הימים.

קאסידי: התגייסה לצוות אומגה אחרי נפילת צוות רוקט, השותפה של ג'ייק, יריבתה של ג'סי.

גארי אוק: הסגן החדש של אדמין בלייז. מניעיו להתגייס לצוות המרושע לא ברורים. הוא שחצן, ומאמן עוצמתי.

= = = = = =

אלופי מפלצות כיס:

רקע: מחוז מפלצות כיס היה תחת כיבוש של צוות מרושע בשם צוות אומגה במשך עשרות שנים, עד שכמה מאמנים אמיצים הצליחו להפיל אותו. כעת, לאחר שמאמנים אלו שמעו שהצוות קם מחדש בסינו, הם התגייסו לעצור את הצוות המרושע, לפני שיהיה מאוחר מידי, זאת על ידי מציאת נער אחד, שלפי נבואה עתיקה יוכל לעצור את הצוות הרע ולהחזיר את השלום למחוז.

דמויות:

היטמן: מנהיג החבורה ואלוף מפלצות כיס לשעבר, עד שפרש ונעלם. הוא מאוד מיסתורי, ולא מדבר הרבה. לאחר ששהה תקופה בקרב פוקימונים על חושיים, הוא למד את אומנות המדיטציה, והוא משתמש בה הרבה.

טל: "הדרקון הכחול" אחד ממצילי המחוז מפלצות כיס, תחת פיקודו של היטמן, הוא הליצן של החבורה, אבל הוא לוחם חזק. הוא נוטה להתמקד בפוקימוני מים, אבל חורג לפעמים מהגבול הזה, דבר שמוכח בצ'אריזארד העוצמתי שעליו הוא רוכב. הוא בילה את התקופה האחרונה במחוז בירדיה, ומשם הביא קרוקוספייק תינוק שהוא מחזיק בכובע הקפוצ'ון שלו.

לירון: "נערת האספריטזי" אחת ממצילות המחוז מפלצות כיס, תחת פיקודו של היטמן. היא חסרת סבלנות, ולשם כך היא מחזיקה בשיערה את הפוקימון שהביא מבירדיה – פינקאוור, שמפזר מריחו המתוק כדי להרגיע אותה. היא מתמחה בתכניקות ריפוי. לאחר המסע שלה ושל טל בבירדיה, היא נסעה לפלאנרי בת דודתה, כדי להתמחות בשימוש בפוקימוני אש, כדי להיות מוכנה לאתגר את האלוף של מחוז ארקדיה. היא נקראת נערת האספריטזי על שם הספריטזי שאיבדה במלחמה מול צוות אומגה.

הראל: "הפנתר הזוהר" אחד ממצילי המחוז מפלצות כיס, תחת פיקודו של היטמן. הוא מחזיק בפוקימונים זוהרים בלבד, ונראה שיש לו איתם קשר מיוחד. הוא שקט מאוד, ורוב הזמן פשוט נמצא שם עם האינסינרואר הכחול שלו – סואר. כאשר נכנסים לצרות או לקרב, תמיד אפשר לסמוך עליו שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

פלאנרי: בת דודה שניה של לירון, היא מנהיגת מכון האש בהואן. היא איבדה את סבא שלה כשהלכו יחד לעזור במלחמה של מחוז פלצות כיס, וכששמעה שהצוות המרושע חזר לחיים, התנדבה מיד לעזור. כמו בת דודתה, גם היא חסרת סבלנות, ועלולה גם להיות אלימה מעט.

לילי: לילי קיבלה הצצה קטנה בסינו, בתחילת הסיפור, במה שנראה כמו זיכרון עמום של ראיו. לא ידוע לגמרי מה היא עושה בסינו, או האם היא עדיין שם, אבל נראה שהיא למדה להלחם טוב, ואף פתחה את הוולפיקס שלה. היא מאמנת חזקה ונחושה.

= = = = =

זהו. כיסינו את כל הדמויות שהופיעו עד עכשיו, אני אשמח לענות לכל השאלות שלכם.

= = = = =

תוספת אחרונה. מרשומה זו, והלאה בכל פרק של הסייר, אני אקרא את התגובות הכי מושקעות, ומי שכתב את התגובה הכי מוצלחת, יזכה להופעה קצרה בפרק הבא בכל פעם. מומלץ להשקיע בתגובות, תגובות כמו "פרק יפה" לא יחשבו. אשמח גם לקרוא את התיאוריות שלכם והביקורות שלכם, אני לומד לכתוב יחד אתכם, אל תפחדו לתת לי ביקורת!

בתודה ובתקווה שתהנו מהסיפור, טל.

24 תגובות

 1. מחכה לתגובות שלכם! זכרו, אחד מכם יכול להופיע בפרק הבא של הסיפור!

 2. תודה על ההסבר, גם אני לא ממש הבנתי מה קורה בסיפור הזה.
  ולמה גארי רע?
  שקע שקע שקע שקע שקע שקע שקע שקע שקע שקע שקע

  הנה השקעתי בסיפור

 3. ראית פעם תגובה של מולגי או דארת' מולגי? תגובה שהאורך שלה הוא שלוש שורות כשאחת מהן היא שקע שקע שורה שלימה, בטח לא תתחרה בהם

 4. תודה רבה זה מאוד מעניין ומושקע ככל שהסיפור ימשיך זה יתווסף? והאם נראה פה פוקימונים ממחוז מפלצות כיס? בכל מקרה אשמח לקרוא את ההמשך ולהגיב אשמח אולי לסיפור חיים של סנואו היא דמות מעניינת יותר מהאחרים האמת אה כן התיאוריה שלי היא שראיו יהפוך לרע באיזה שהוא שלב או שהוא יהפוך לאדמין בצוות או שהוא יפול לשליטתה של סנואו

 5. לא טל, לא ראיתי

 6. יש פוקימונים ממחוז מפצלצות כיס, בינתיים ראינו ממברן, זאפ זאפ, וווספייר שמתה להראל במלחמה.
  מן הסתם שהצוות של מפלצות כיס ישלוף עוד פוקימונים מהמחוז. לגבי סנואו, אני שומע מה אתה אומר. בוא נראה איך יתקדם הסיפור.
  איתמר, אם אתה קורא את הסיפור שלנו, אתה מוזמן לעבור על התגובות שם. הצגובות שם הם די התנאי להשאר בחיים בסיפור, אז אתה יכול לראות כמה כתוב. לא אמרתי את מה שאמרתי מזלזול חלילה, רק תחשוב בהיגיון קצת. שקע שקע יכול ליהות מצחיק אם אעשה חיקוי של ממוקה, ואני עושה לא פעם, אבל לא בתגובה באתר

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני שמח שיש קצת מידע על הדמויות של הסייר, נחמד להכיר אותן יותר לפני שממשיכים בסיפור.
  אני כבר מחכה לראות מה עוד יקרה בסיפור כי זה מעניין, כמו התוספת של גארי אוק שנהיה הסגן החדש של האדמין. האמת עכשיו כשאני חושב על זה, זה דווקא חמוד שחלק מהגולשים של האתר והיטמן בעצמו לוקחים חלק בסיפור, נותן קצת ווייבים של "הסיפור של כולנו" שגם אותו אני אוהב לקרוא…

 8. אתה לא רשמת את השם לך בטעות?

 9. מוזר… כנראה בטעות זה לא קלט את השם

 10. אוקיי הבנתי אבל כרגע סנואו היא הדמות הכי מעניינת לדעתי שקטה אבל תחמנית מאוד אחת שיכולה לתמרן אחרים בקלות אם היא רוצה

 11. מולגי מנסה להסביר דברים למרות שמאוד גרוע בלהסביר

  מניח שזאת תהיה דוגמא לתגובה ארוכה?

  בכל מקרה, כפי שאמרתי אז אני עדיין מוצא את כל עניין הקרוסאובר מפריע. כאילו, נגיד קרוסאובר כמו גסי וגיימס מניח שיותר בסדר, אבל שזה מגיע עם דמויות שאתה פחות או יותר שומע מהם כמעט כל יום פשוט הופך את זה למוזר וגורם לדמות לא להרגיש באמת שייכת או נכונה.

  בעיקרון אצל "הסיפור של כולנו" זה עובד כי שם הדמויות הם לא קרוסאובר וכביכול "מומצאות". גם אם יש להם אותו שם כמו מי שיצר או אישיות, בסופו של דבר יודעים שזו לא דמות קיימת. בסיפור כאן זה פשוט לקחת דמויות שקיימות כביכול ולשלב אותם כקרוסאובר. מה שבעיקרון אומר שהם חייבים להתאים למראה ולאישיות של הדמות הקיימת על מנת שאיכשהו תרגיש שייכת. בעיקרון שזה מגיע לדמות מצוירת כמו גארי זה עוד יכול לעבוד כי אתה יודע את המראה והאישיות הבסיסית שלו, אבל שזה מגיע למישהו או מישהי אמיתיים זה נהיה הרבה יותר מסובך. זה למה הקרוסאובר עם המפלצות כיס פשוט לא מרגיש לי נכון, גם אם יש להם סיבה להיות בסיפור.

  עכשיו בנוגע למה שאני מבין עד כה על הסיפור עצמו.

  מוצא את זה מעניין שכל אדמין פלוגה מתמחה בסוג אחר (חוץ ממנהיג דלטא אבל הוא חדש ואם זכור לי נכון הצטרף רק בפרק הראשון). ודווקא בסוגים של אש, קרח ומים ולא אש, עשב ומים.

  למרות שאם בפרק הראשון הפיקוס היה על אליאס, האם זה אומר שהוא הדמות הראשית? למרות שכביכול לפי שם הסיפור והמידע על כל אחד ניתן להסיק כי הסיירים הם הדמויות המרכזיות. האמת שזה די חבל, חושב שדמות מהצוות רשע בתור הדמות הראשית תמיד יוצר עלילה מעניינת.

 12. אוקיי, הוף.. יש לי מה כל כך הרבה לענות לך… איך אתחיל, אה כן!
  קרוסאובר, כן. קודם כל, תראה, כשהסיפור היה במקור ללא צוות מפלצות כיס, היה חור גדול בעלילה. כעת יש הגיון בתוכנית, שעוד לא התגלתה בשלב הזה, זה לא שבאלופי ליגת אינדיגו יכולנו להבין משהו עד פרק 20 ומשהו, והעניינים התבהרו. בנוגע ללדמיין דמויות, זה היופי לדעתי, שכל אחד יוכל לדמיין את הדמויות כמו איך שהם עולים במוח שלו, כשקראתי ספרים כמו שר הטבעות, ואז ראיתי את הסרט, הייתי ממש מאוכזב, דמיינתי את הדמויות שונה. זה חוויה אחרת כשהכל מצטייר לך בראש כמו בדימיון שלך. אבל אין לי בעיה להוסיף לאט לאט פרטים על הדמויות. אליאס לא הדמות הראשית, אלא דמות מרכזית. כרגע הדמויות הראשיות לא קיבלו הרבה זמן מסך, בגלל שיש הרבה חזיתות שונות לסיפור, כשיתחברו, נדאג לתת לדמויות הראשיות את הזמן שלהם.
  סנואו לא דמות ראשית, אבל אם היא תתגלה כאהובת הקהל, נתן לה המון זמן מסך. זה כמובן תלוי בתגובות שלכם. כרגע נראה שמולגי יקבל קטע בפרק הבא, אבל אפשר להפתיע עוד, יש לכם שבוע

 13. מולגי מוותר על פרסו? כנראה?

  אני אוותר על הקטע שלי בחלק הבא, מעדיף שיהיו לכאלו אחרים.

 14. למה? אתה לא רוצה חלק?

 15. דארת' מולגי (שזה בעצם נקרוזמאן)

  אני חייב להודות, כשקראתי את הפרק הראשון מה שהכי משך אותי היה דווקא הדמות של אליאס. כבר אז אמרתי שהוא מזכיר לי את האנטר מבית הינשוף (עם לפחות 90% פחות טראומה), שהוא אולי הדמות האהובה עליי בסדרה, אז ממש עניין אותי לראות לאן תיקח את הדמות שלו. אבל אחרי זה כמעט ולא ראינו דברים מנקודת המבט של אליאס אלא יותר משל כל אלה שרוצים לעשות לו צרות because reasons. הבנו, שלושת האחרים שונאים אותו מסיבות קטנוניות ומשתדלים לחבל בכל מה שהוא עושה. אבל אותי יותר מעניין לראות את ההתמודדות של אליאס כאדמין חדש, את ההשפעות של ניסיונות החבלה על התפקוד שלו, וכמובן – ללמוד להכיר אותו באמת, כי בטוח יש בו יותר משנראה לעין.

  אני קצת מסכים עם הטענות של מולגי לגבי הקרוסאובר, אבל לוזריוס כבר לימד אותנו שקרוסאוברים מהסוג הזה יכולים להתקדם לכיוונים מפתיעים (זוכרים את סאנס בגורל אפל?). אז אני מניח שנחיה ונלמד, תלויים על קצה המחר מעבודות האתמול (הייתי חייב).

  מפתיע שהעלילה שאמורה להיות הA plot של הסיפור דווקא פחות עניינה אותי. הפתיחה הייתה טובה, אבל זה מרגיש שהסיפור לא מתקדם יותר מדי. כמה זמן הם יכולים להיות תקועים באגם וריטי, למען השם?

  בסופו של דבר זה סיפור סולידי שזקוק לכמה ליטושים פה ושם, ואני מאמין שתצליח לקחת אותו לכיוון טוב – אתה רק צריך להיות בטוח שאתה יודע בדיוק מה הכיוון הזה. בתור כותב סיפורים בעצמי, אני יודע טוב מאוד שהרבה פעמים קל יותר לחשוב על הקליימאקס מאשר על איך מגיעים אליו, אבל כמו במבחנים במתמטיקה, הדרך היא מה שחשוב.

 16. אני שומע מה אתם אומרים, לוקח לתשומת ליבי. ואני יכול לומר בבירור שביקורת לא הולכת לפח ויש לה השפעה רצינית, אני שומע פה שיש רצון למיקוד בסנואו באליאס ובסיירים. זה מקובל. אליאס יקבל יותר זמן במה. סנואו תקבל גם היא יותר זמן כי היא קשורה לאליאס יותר מאחרים. אגם וריטי אמור להיות שם בגלל סיבות שאמורות ליהיות כבר ברורות אבל אעזור לכם להבין. גילינו כבר שאליאס מתעניין בשומרי האגמים, ואיפה מספריט חי? בוריטי. זה אמור ליהיות די ברור מה מתרקם שם. אם צריך להבהיר את זה – אליאס – רוצה – לתפוס – את – מספריט.
  עכשיו, אם תקראו את הכותרת של כל פרק – זהו החלק הראשון. יהיה המשך עם התקדמות. דארת' מולגי, אתה צודק שחסר קצת שם, אבל אנחנו מתקדמים. הבנתי את הביקורת שלך ושל מולגי. הכל נלקח לתשומת ליבי. לא אשנה דמויות קיימות, אבל התפקיד של הצוות ממפלצות כיס דועך מפרק 8 בערך, זה אולי ספויילר, אבל הוא לא אומר הרבה.
  בסופו של דבר, אני מחכה לביקורות האלה כי רוצה להשתפר. כל זה ילקח בחשבון הלאה
  תודה על הביקורת המועילה!

 17. פיקאצ'ו (משמש חדש)

  קודם כל מגניב שעשית מדריך קצר, אני חושב שזה חכם למרות שאני לא בטוח כמה הוא באמת נצרך.
  בסופו של דבר כל מה שאמרת היה כתוב בסיפור אבל מצד שני זה כן עוזר לחלק שצריכים שיהיה יותר מסודר.

  אני כותב לגבי שאר האנשים שמדברים על זה שהסיפור מתקדם לאט. כמו כל ספר שכותבים צריך לבנות משהו לפני שקופצים ישר למים, גם הארי פוטר לקח לו הרבה ספרים וכן הלאה.

  הסיפור עצמו נחמד מרגיש שיש המון מה לפתח מה שמראה על חשיבה יצירתית. אני מאוד אוהב את הכתיבה עד עכשיו. אנחנו לא יודעים מיד את מי מחפשים אין עדיין גיבורים וכבר יש מתח אהבתי מאוד.

  לגבי הקרוסאובר כרגע נראה ממש מעניין. "מסוכן" להשתמש בקרוסאובר כי או שהוא הופך את הסיפור ללא ברור ומשעמם או שהוא הופך את הסיפור למדהים.
  כרגע נראה אחלה מחכה להמשך.

  מחכה מאוד לראות מי הגיבורים ומה הם צריכים לעבור במקביל

  נ.ב
  אם יש סיפורים קודמים שקשורים אליו עלילתית ולא רק דמויות אשמח להכוונה אליהם:)

 18. פיקאצ'ו (משמש חדש)

  עוד משהו חשוב להקשיב לביקורת אבל סמוך גם על עצמך שאתה עושה את מה שאתה רוצה כי בסופו של דבר אתה יודע לאן הסיפור מוביל ומה צריך לקרות שם

 19. תודה על הביקורת החיובית, אני מעריך אותה מאוד. אני בכל זאת רוצה לרצות את הקהל כולו, ולכן אני לוקח את הדעות של כולם בחשבון. אני יכול לומר שעכשיו כבר קשה לי להחליט מי יופיע בפרק הבא. פיקאצ'ו ודארת' מולגי לוקחים חזק, אבל לנריה יש רעיונות מעניינים.
  בכל מקרה, אני שמח לראות שיש עיניין בסיפור

 20. זה מעולה!! הדמויות טובות מאוד וגם חזקות אתה תוכל לעשות יותר בהמשך? זה מעולה וגם אני לא מבין מתי ג'סי וההוא האחר יחזרו יהיה חילוק לראשיואת ומישניות

 21. מיוטו המלך

  טוב שיש מדריך דמויות זה עוזר ובאמת לא אכפת לי מהפרס למרות שהייתי רוצה להשתתף

 22. אגיב על עוד שאלות שעלו, קודם כל, אין באמת סיפור שקדם לזה, אולי בהמשך הסיפור נקדיש פרקים שיתחסו לעסק הזה של כל מה שקרה לפני, אבל כרגע האינפורמציה כתובה פה ובפרק 4 ברובה. הרומן של ג'סי נראה שעלה על שרטון, אבל לכל דבר יש תקווה, לא שאני אומר שהם יחזרו או משהו, לג'סי וג'יימס יש תפקיד חשוב, לא בעיה לספר את זה, אבל לא תפקיד מרכזי בהכרח.
  כמו שכתבתי, אליאס יקבל את זמנו, סנואו תקבל את זמנה, וגם הסיירים שהם הדמויות הראשיות חוזרים ובגדול. חכו לשבוע הבא, מחכה לכם הפתעה.

 23. הראל לוקח את כולם, לא רואה כאן דמות שמנצחת את סואר.

 24. הנה התחלנו (;

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.