ראשי / מידע / הכיסלצת היומית / הכיסלצת היומית: מורת העלים / מיכאל אלבוים (דור 5)

הכיסלצת היומית: מורת העלים / מיכאל אלבוים (דור 5)

מְכוּרְבָּלֶה (מכורבל+עלה) ~> פְּקַעָטוּף (פקעת+עטוף) ~> עָלִימוֹרָה (עלים+אמא+מורה)

הכיסלצת של היום היא Sweddale, הלחם של Sew (תפר, איחה) ו-Waddle (הילוך מתנודד כמו של תינוק), או Swaddle (להיות מחותל), וביפנית kurumiru, הלחם של kurumu (להתעטף, להתכרבל, לכרוך) ו-kurumi (עץ אגוז), סוג של אגוז קטן ועטוף. בעברית יש לנו קושי לחבר אגוז עם המילים התעטפות או התכרבלות או כל מילה דומה, ולכן ניקח את עלה, שיהיה משמעותי דווקא בהמשך, לצד מכורבל, כדי ליצור את השם החדש: מכורבלה.

ברמה 20 המכורבלה מתפתחת ל-Swadloon, הלחם של מתנדנד לצד Cocoon (גולם, פקעת), וביפנית kurumayu, הלחם של kurumu (להתעטף, להתכרבל) לצד mayu (גולם, פקעת). ההלחמים הראשונים שרציתי היו אגולם (אגוז+גולם) או פקעגוז (פקעת+אגוז), אבל נראה שהפעם אין קשר לאגוזים. במקום זה, הלחמתי את פקעת עם עטוף כדי לקבל פקעטוף.

לסיום, עם מספיק אהבה למאמן, הפקעטוף מתפתחת ל-Leavanny, הלחם של Leaves (עלים) ו-Nanny (אומנת, מטפלת), או ביפנית hahakomori, הלחם של haha (אמא), ha (עלים) ו-komori (שמרטפית). עלים ואמא מתחברים נהדר ונותנים לנו עלימא, אבל מה נעשה עם השמרטפית? ובכן, אפשר ליצור הלחם משולש כמו עלימרטפית, עלימרת (+שומרת) או עלימאחראית (+אחראית), אבל הכול מסורבל מדי. עלימנת (עלים+אמא+אומנת) זה לא ברור מספיק, ומטפלת בכלל לא מתחברת כמו שצריך. אבל komori זה לא רק שמרטפית, זה גם סוג של מורה או גננת שמטפלת במכורבלים הקטנים, אז אפשר להלחים את עלים לצד אמא ומורה, כדי לקבל את ההלחם המשולש – עלימורה.

איך הגננת נראית כשההורים משאירים את הילד בגן:

איך הגננת נראית אחרי שההורים הולכים:

לעמוד הפייסבוק של מיכאל אלבוים: https://www.facebook.com/Elboim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
איתמר
27 days ago

רק אצלי
המילים מסתדרות
בצורה מוזרה
?

מיוטו המלך
מיוטו המלך
27 days ago

התמונה מצחיקה

מולגי וחרקי עלים
מולגי וחרקי עלים
27 days ago

החרק המחוזי הכי אהוב עלי!

מת על פקעטוף ועל עלימורה.

והתמונה הראשונה כל כך חמודהההה

3
0
Would love your thoughts, please comment.x