שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

– מה זה פוקימון?

השם "פוקימון" הוא קיצור ל-Pocket Monsters (מפלצות כיס), עולם שנוצר על ידי סאטושי טאג'ירי והופיע לראשונה בסדרת משחקים לקונסולת Game Boy ביפן בשנת 1996. מאז, משחקי הסדרה ראו אור בקונסולות ה-Game Boy, נינטנדו 64, Game Boy Advance, GameCube ו-נינטנדו DS לסוגיו. עולם הפנטזיה הזה התפרס גם בתחום האנימה, המנגה והקלפים. כמו כן, הוא כולל שם ליצורים המצויים בעולם זה – פוקימונים. מרבית משחקי הסדרה הם משחקי תפקידים המאפשרים לשחקנים לתפוס, לאסוף ולאמן פוקימונים בעלי יכולות שונות ולהלחם איתם בפוקימונים אחרים. על-ידי כך, השחקנים (הקרויים במשחק "מאמנים") יכולים לחזק את כוחם ועוצמתם של פוקימוניהם. קרבות פוקימונים מבוססים על קרבות בהם הפוקימונים לעולם לא מדממים או מתים.

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=1555

– מי זה היטמן?

1. היטמן זה שם הכינוי של המתאבק האגדי ברט הארט. הוא זכה באליפויות עולם, אליפויות בין יבשתיות ואליפויות הזוגות בWWE. הוא כיום חבר היכל התהילה ואחד הדמויות הכי זכורות לטובה בעולם ההאבקות המקצוענית.

2. היטמן זהו גם שם הכינוי של מנהל אתר מפלצות כיס. שמו האמיתי הוא יוסי אוחנה. מדובר בתופעה יוצאת דופן, מאחר ואותו ברנש הוא בן 30 נכון ל2014, הוא בוגר התואר לתקשורת ותרבות, והוא מגדיר את עצמו כשטותניק, שרוט בראש ואחד שמקווה להצליח בכתיבה.

– מה הקטע עם צ'אק נוריס?

אי שם בשנת 2012 כמה מגולשי האתר ניהלו לילה פרוע במיוחד בעקבות כניסתו של צ'אטוט (הצ'אט הרשמי שלנו) אל תוך מתחם האתר. מאז וכל כמה זמן, צץ לו צ'אק נוריס בגרסה כזו או אחרת ומשגע את גולשי האתר. דוגמה בולטת לכך יכולה להיות המתיחה המפורסמת משנת 2014 אז התחזה היטמן (מנהל האתר) לילד בשם אלמוג אשר ניחן בשגיאות כתיב ואותו אחד פרץ לכאורה לאתר והפך אותו מנושא פוקימון לצ'אק נוריס.

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=36916

– מה האתר מציע?

האתר שלנו מציע סיקורים של סרטים, פרקים מסדרת האנימה, ספיישלים, סרטוני פיקאצ'ו וסרטים שונים של פוקימון. כמו כן, האתר מציע סיקורים, הורדות ומדריכים שלמים של משחקי פוקימון השונים. בין היתר, האתר מכיל פוקידע שמתמלא מיום ליום, מדור קלפים מלא, מדריך מתקפות, מדריך יכולות, תיאורי פוקידע, פינת שואודאון וכיוצא בזה. מלבד אלה, האתר גם מפרסם חדשות מעולם הפוקימון על בסיס קבוע, ולצד זה גם חדשות על האתר ועל הפעילות שמתרחשת בו. דבר נוסף שניתן למצוא באתר הוא המנגה בשפה העברית. אי אפשר שלא להזכיר את מדור הכתבות בכלל ואת פינת "בעד ונגד" בפרט. יש לנו גם פינת יצירה ובה תוכלו למצוא ציורים, סיפורים ויצירות של הגולשים שלנו. דבר נוסף שמייחד אותנו הוא פרסום קטעים קומיים, כמו במדור הבידור שלנו. הדובדבן שבקצפת הוא מדור הVOD, שם תוכלו למצוא תרגומים לקטעים רבים המתורגמים לעברית, באופן בלעדי לאתר. יש לנו גם דף פייסבוק פעיל, קבוצת ווטסאפ מתרחבת, ערוץ יוטיוב מצליח, כנסים חברתיים ועוד דברים רבים וטובים.

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=36693

 – עד כמה האתר עדכני?

ובכן, אנחנו מנסים להישאר עם היד על הדופק. וזה אומר שכשיצאו המשחקים של "XY", ליווינו אותם עם סדרת עדכונים אינטנסיבית, וכך גם היה במשחקים "אלפא ספיר ואומגה רובי". לצד זה, אנחנו גם מתרפקים על הנוסטלגיה ומביאים בפניכם מידע על הסדרה המקורית של פוקימון. אפשר לומר שאנחנו משלבים את החדש עם הישן ועד כה טרם נתקלנו בבעיות. אם ברצונכם לגלוש באתר, דעו שאנחנו מפרסמים שתי רשומות ביום, אחת בשעה 16:00 ואחת בשעה 19:00.

– אני שונא פוקימון, מה עושים?

בחלונית שאתה נמצא בה כעת יש X בפינת הדפדפן. אתה מוזמן ללחוץ עליו.

– מי נולד קודם, מיו או ארכיאוס?

דף המידע של הפוקימון מיו מציין שחור על גבי לבן את ההגדרה הבאה: containing the DNA of every Pokémon. it is the ancestor of all Pokémon. מאחר ומיו הוא אבי כל הפוקימונים ומכיל את הDNA של כולם, וארכיאוס הוא אחרי הכל רק פוקימון, אז ההיגיון הפשוט מצביע על כך שמיו הוא קדום יותר לארכיאוס. בנוסף לכך, העובדה שמיו יכול ללמוד כל מתקפה אפשרית, בעוד שארכיאוס יכול ללמוד מתקפות רק במידה והוא משתנה לסוג שלהן, מראה את החולשה שלו. הסיבה האחרונה לעובדה שזהו מיו הוא יצור קדום יותר מגיעה מכך שהוא מבוסס על ולד, יצור קדום יותר לצורת החיים – שהיא תינוק, או פוקימון במקרה שלנו.‬

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=11805

– איזה פרק גרם להתקפי אפילפסיה?

בעונה הראשונה של פוקימון שודר פרק הנקרא "החייל החשמלי פוריגון", מדובר בפרק מספר 38, והוא מציג בתוכו את הפוקימון פוריגון. במהלך העלילה, אש והחבורה מגיעים לעיר מאצ'טה. מאחר ופיקאצ'ו סובל מעייפות מתמשכת, אש מביא אותו למרכז הפוקימונים העירוני. אך האחות ג'וי אינה יכול לעזור לו ולטפל בפוקימונים. מסתבר שיש בעיה במרכז ומכשיר העברת הפוקימונים מקולקל. מדען מקומי משכנע את אש והחבורה להכנס ביחד עם פוריגון אל תוך המחשב ולתקן את הבעיה – שהיא צוות רוקט. הם מסכימים ויוצאים למסע בעולם האלקטרוני. לאחר כניסתם למערכת, האחות ג'וי – שאינה יודעת דבר על תוכניות המדען – מביאה טכנאי מחשבים למרכז הפוקימונים על מנת להתקין אנטי וירוס, דבר אשר מסכן את חייהם של החבורה ושל צוות רוקט. התקפי האפילפסיה הידועים לשמצה באו בעקבות סדרה של הבזקים המורכבת מאורות בהירים המופיעים במהירות רבה. בעקבות התקרית הזו, סדרת האנימה של פוקימון הופסקה לשידור למשך ארבעה חודשים שבסופם הפוקימון פוריגון הורחק מהאנימה.

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=858

– האם פוקימון גרם לילדים להתאבד?

השמועה מספרת על תופעה ולפיה קבוצה של ילדים בני 7-12 חלו במחלות ו/או התאבדו לאחר יציאתם של המשחקים "פוקימון אדום וכחול" ברחבי יפן עוד ב1996. עוד סופר כי נערים חלו במחלות או ביצעו התאבדויות לאחר שהגיעו לעיר לבנדר, שם המוסיקה היא ככל הנראה בעלת תדר גבוה מאוד, כזה שרק הילדים מסוגלים לשמוע. בעקבות נעימה זו, לפחות 200 ילדים ביצעו התאבדות, ומאות אחרים פיתחו מחלות רבות. הילדים שהתאבדו עשו זאת בדרך כלל בתלייה או בקפיצה מגבהים. וגם מי שלא פעל בחוסר היגיון, התלונן על כאבי ראש עזים לאחר שהקשיב לנעימת העיירה לבנדר. למרות שהמוסיקה העכשווית של לבנדר שונתה, בהתאם למשחק, היסטריה המונית עדיין התחוללה בנוגע למשחקי פוקימון. בתגובה לכך, מתכנתי המשחק קבעו שהמוסיקה של העיר תהיה כעת בתדר נמוך יותר, ומכיוון שכך, ילדים כבר לא הושפעו ממנה.

רשומה רלוונטית: http://pocketmonsters.co.il/?p=14678

– מתי יוצאים המשחקים החדשים למחשב ומתי יהיה אפשר להוריד אותם?

משחקי הפוקימון X, Y, אלפא ספיר ואומגה רובי לא צפויים לצאת למחשב.

– מתי פוקימון תחזור להיות משודרת בישראל?

סדרת האנימה של פוקימון תחזור לשידור בישראל ב3.7.16, בשעה 10:00, בערוץ הילדים, ובכל יום ישודרו שני פרקים.

רשומה רלוונטית: http://www.pocketmonsters.co.il/?p=51432

אם יש לכם עוד שאלות, אתם מוזמנים לשרשר אותם באיזור התגובות.

50 comments

 1. רשומה יפה! (לא קראתי את הכול כיח אני עצלן)

  ושאלה משלי:
  למה היפנים מתים על צ'אריזרד?

 2. פוקימון זה מלך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 3. תגידו ידוע לכם מתי המשחקים הבאים של פוקימון יצאו אם בכלל? הכוונה אחרי אומגה רובי ואלפא ספיר…

 4. מאכשיו שאני משחק פוקימון אני לא משמיע את הכל של המשחק

 5. למה לא משדרים יותר בארץ????????????????????????????????????????
  עונת סינו הכי טובה וכולם מתים על צ'אריזרד כי הוא ממש חזק (למרות שיש את אינפרנייפ,אמבור, בלאזיקן, וטיפלוז'ן)נ.ב. איזה התחלתי אתם הכי אוהבים?

 6. אנונומי צודק באמת סינו הכי טובה (שם נמצא הפוקימון האהוב אלי) וההתחלתי שאני הכי אוהב

  לא יודע או צ'רמנדר או מדקיפ

 7. אמאלה!!! המחשבה שהמשחקים של פוקימון גרמו לילדים לרצוח את עצמם מפחידה אותי!

 8. ראיתי את הופה בתמונה של X וY וחשבתי שהוא רק באומגה רובי ואלפא ספיר. מישהו יכול להסביר לי קצת באיזה משחקים הוא נמצא?

 9. כשחושבים על זה, זה בעצם לא מפחיד אותי זה נראה לי כמו משהו שמישהו כתב כדי להפחיד ילדים.

 10. יודעת שהזוי לשאול. אבל יש איפשהו פרקים לצפיה ישירה/הורדה של פוקימון ביפנית, אבל עם תרגום מובנה לעברית?
  הבנתי שאני צריכה לראות פוקימון, ומדובב זה חררא.

 11. אני רק רוצה להעיר הערה או הארה , פוקימונים על פי המשחקים אכן אינם מתים , אבל! לפי הסדרות הם אכן מזדקנים וגם מתים , ראו פרקים שבהם הפוקימונים חלשים מזיקנה כמו הסייטר בפרק שהוא מגן על הלהקה שלו בעונה השנייה אם איני טועה , וישנם עו דוגמאות . וכן בפרקים בעונות הראשונות תמיד יש חפירות ארכיאולוגיות וממצאים של עצמות פוקימונים שנכחדו ,
  אולי הם מתים בשיבה טובה יותר משל בני האדם וכן אפשר להחיות אותם , אבל המסר ברור

 12. יש לי את המשחק של פוקימון x ורצתי לדעת עם מישהורוצה אותו בעד משחק 3ds אחר כי כבר גמרתי אותו ויש לי את אומגה רובי נ.ב מותר לפרסם דברים כאלה באתר?

 13. לי יש שאלה:
  למה האחות אומרת שהיא מקווה לראות אותך עוד פעם?
  איזה דבר נורא זה לומר

 14. אני עושה סקר – שכל אחד יכתוב את דעתו האמיתית : מה אתם הכי אהבתם בפוקימון? מה בעצם גורם לכם לעקוב אחרי הסידרה? נא לכתוב כאן בתגובות

 15. משהו יודע אתר טוב לצפות בו שדובבו או תרגמו לעיברית או לאנגלית ואין בו חורים בעלילה (יש את כל הפרקים) אני מניח שאם כותבי האתר כתבו על כל הפרקים שיצאו אז כנראה הם ראו אותם איך שהוא

 16. הי, 'מה אכפת לך מה השם שלי' אתה דפוק עד כדי כך לקרוא לעצמך ככה??

 17. השאלה הזאת ממש חשובה לי אני רוצה ממש לצפות בפרקים שאתם מתרגמים אבל אני לא יודע איך העם תוכלו לעזור לי

 18. צריך לתקן למי ששונא פוקימון. למי ששונא פוקימון הוא חייב לטבוע את הראש באסלה 🙂

 19. אני כבר יודע שמשדרים את פוקימון XY אבל מתי יחזרו לשדר את העונה הרגילה הראשונה שבה אש רק מקבל את פיקאצ'ו?

 20. בבקשה תצלמו פרקים מדובבים של xyz אני ביס ואכשיו אין יותר ערוץ הילדים

 21. למה אין את דור חמש? זה השאלה הראשון שחשבתי שתצוץ ב"שאלות נפוצות".

 22. תעדכנו את סעיף "מתי פוקימון תחזור להיות משודרת בישראל?"

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.