דף הבית / מידע / הכיסלצת היומית / הכיסלצת היומית: אלים וקיפודים / מיכאל אלבוים (דור 4)

הכיסלצת היומית: אלים וקיפודים / מיכאל אלבוים (דור 4)

רָקִיפּוֹד (רקיע/רקפת+קיפוד)

אֵלְיוֹנָאוֹר (אל+עליון+נאור)

את השבוע האגדי נחתום עם שתי הכיסלצות האחרונות של הדור הרביעי, קיפוד התודות, והאלוהים של הפוקימונים. ונתחיל עם הקיפוד. הכילסצת Shaymin (ביפנית sheimi) היא כנראה הלחם של xie (תודה או הוקרה בסינית), לצד הסיום של harinezumi (קיפוד). יש קשר למילה שמיים בעברית, מכיוון שהצורה השנייה של הכיסלצת היא צורה שמיימית מעופפת.

חשבתי על כל מיני הלחמים כמו קיפודה (קיפוד+תודה), רקיפוד (רקיע/רקפת+קיפוד) והוקיפוד (הוקרה+קיפוד). אני מאוד אוהב את רקיפוד כי זה משחק עם רקיע ורקפת, שמזכירה את הפרח הוורוד שעל הראש של הכיסלצת, מצד שני, הוקיפוד זה אולי תרגום נכון יותר. בסופו של דבר בחרתי ברקיפוד, אבל אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

ומכאן לכיסלצת האחרונה בדור הרביעי, זאת שגם הכי קשה לתרגם, ואני כבר אומר לכם שאף אחד לא יהיה מרוצה. Archeus (ביפנית arukeusu), זה הלחם של הרבה מילים, וביניהן Arch- (הגבוה ביותר, הקיצוני ביותר), ו-Deus (אל בלטינית). אם כן, נלחים את אל עם עליון ונקבל אליון, אבל זה עדיין לא מספיק.

אני אזרוק עוד מספר מילים שקשורות לכיסלצת: Archon (אל או שליט ביוונית), Arcanus (סוד או מסתורין בלטינית), Archaic (עתיק), Arkhe (התחלה ביוונית), Archetypus (המקורי בלטינית), Aureus (זהוב), Arc (מעגל או טבעת), Arcessere (זימון בלטינית) או Archeus (מושג באלכימיה שמדבר על החלק הנמוך ביותר במישור האסטרלי)… כל זה נותן לנו כיסלצת מאוד עליונה ונאורה, אז נוסיף את המילה נאור לאליון כדי להפוך את השם לעוד יותר עוצמתי, ונקבל אליונאור.

וזה סופו של כל אליון. הדור הרביעי נחתם, האל הגדול שיצר את הפוקמונים נתפס באדון-כדור.

נתרגם את כולם~! כיסלצות!

הקיפודים מכירים תודה:

לעמוד הפייסבוק של מיכאל אלבוים: https://www.facebook.com/Elboim

6 תגובות

 1. Avatar

  עוד פרוייקט נגמר

 2. Avatar

  יופי של דור וגם השמות טובים

 3. Avatar

  יהיה גם דור חמש?

 4. Hit Man

  בעיקרון הוא הכין שמות לכל הדורות, אבל אנחנו כנראה נסתפק רק בזה.
  אם תרצה, אפנה אותך לעמוד היוצר שלו ותוכל לראות את השאר שם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.